ukurier.gov.ua/

Чиї інтереси перемогли на саміті G20

Саміт G-20 проходив 4-5 вересня в провінції Китаю Ханчжоу. На захід з’їхалися лідери найбільших економік світу.

Підписатись на новини "Української призми"

Не обійшлося без певних курйозів. Один з найгучніших пов’язаний з візитом президента США Барака Обами. Він як зазвичай прилетів на своєму літаку, але чомусь трап з червоною доріжкою китайці вирішили не підвозити до цього літака. Довелося президенту виходити через хвостовий вихід, з якого спустили звичайний літаковий трап без будь-якої урочистості.

Основний упор під час саміту робився на двосторонні зустрічі, тому що саме на них вирішувалися поточні питання, не пов’язані з порядком денним. Основна увага на цих двосторонніх зустрічах приділялася долі Сирії та України.

У підсумковому комюніке країни засудили тероризм, закликали боротися з його фінансуванням, визначили 9 структурних реформ світової економіки, приділили увагу Brexit.

Підсумки саміту в ефірі радіостанції Голос Столиці прокоментувала експерт-міжнародник Ганна Шелест.

Як ви вважаєте, ці домовленості і переговори для України щось принесуть?

– Для України важливий вже сам факт, що її питання піднімалося на цьому саміті, тому що порядок денний не передбачав навіть приблизно питання, пов’язані з безпекою та Україною, все-таки він був насамперед присвячений економічним питанням. Відповідно, той факт, що держави, які безпосередньо задіяні в мирному врегулюванні конфлікту на сході України, безпосередньо і досить жорстко говорили з РФ, підкреслюючи підтримку України і необхідність дотримання мінських угод. Принаймні, ми можемо це бачити з окремих коментарів після цих зустрічей, що ні в якому разі не була прийнята позиція РФ, а була використана лише ще раз можливість відверто нагадати і поговорити, що необхідно виконувати зобов’язання. А як ми бачимо, що таким же питанням стояла і Сирія, де дуже серйозно розходиться позиція наших західних партнерів з РФ. Однак той факт, що не розпочали шукати заради Сирії компромісу по Україні, а все-таки підтримали нашу позицію, я думаю, для нашої країни — це найважливіше. Ці чергові засудження тероризму, заклики боротися з його фінансуванням…

 

Все це якось позначиться на тих же відносинах з РФ? З огляду на те, що офіційна українська позиція, це звинувачення РФ у фінансуванні терористичних організацій?

 

– Це найскладніше, тому що до сих пір немає єдиного затвердженого списку, припустимо, терористичних організацій, кожна держава приймає подібний список для себе. Ми це часто бачили на Близькому Сході, коли США вважають організацію терористичною, а РФ ні. І, навпаки, відносно інших регіонів. Тому в даній ситуації питання боротьби з тероризмом, воно швидше таке послідовне, про яке постійно говорять протягом кожної зустрічі, яка тільки може бути в верхах. Я думаю, набагато важливіше для тих держав, які там зібралися, були все-таки питання, наприклад, податків на транснаціональні корпорації, або кліматичні зміни, або навіть питання КНДР і їхні останні випробування.

Слухайте також експертне обговорення  результатів саміту за участю Ганни Шелестна Era.fm