Вибори в Румунії: чому переміг Клаус Йоганніс?

Чинний президент Румунії Клаус Йоганніс переміг у другому турі президентських виборів. Політичну ситуацію наших сусідів обговорюємо експертом Ради зовнішньої політики “Українська призма” Сергієм Герасимчуком. Сергій Герасимчук: Із одного боку, Румунія хоче посилити свої позиції в НАТО та ЄС, з іншого — стати лідером у Чорноморському регіоні. Більшість громадян Молдови мають румунські паспорти. Об’єктивно, румуни зараз […]

Підписатись на новини "Української призми"

Чинний президент Румунії Клаус Йоганніс переміг у другому турі президентських виборів. Політичну ситуацію наших сусідів обговорюємо експертом Ради зовнішньої політики “Українська призма” Сергієм Герасимчуком.

Сергій Герасимчук: Із одного боку, Румунія хоче посилити свої позиції в НАТО та ЄС, з іншого — стати лідером у Чорноморському регіоні.

Більшість громадян Молдови мають румунські паспорти.

Об’єктивно, румуни зараз не можуть собі дозволити об’єднання з Молдовою, хоча деякі політики і намагаються грати на цьому питанні.

ЄС вважає, що боротьба з корупцією в Румунії є недостатньою, у минулі роки вона призвела до того, що зараз уповільнюється ухвалення будь-яких рішень. Румунські чиновники настільки залякані, що гальмують вирішення більшості питань.

У 2014 році Румунія однією з перших надіслала літак і забрала поранених на Майдані до госпіталю.

Джерело: “Громадське радіо”