Світлана Гуцал

член правління, керівник Програми дослідження публічної дипломатії та стратегічних комунікацій

Підписатись на новини "Української призми"

є завідувачем сектору міжнародного співробітництва та протокольних заходів в Національному інституті стратегічних досліджень. Працює в Інституті з 2004 року, 10 років з яких – у відділі зовнішньої політики. Головним напрямком її роботи там було аналітико-прогнозне супроводження діяльності Президента України з питань євроінтеграційної політики України, ключових аспектів зовнішньої та внутрішньої політики ЄС та Німеччини, європейської та міжнародної безпеки, а також питань стратегічних комунікацій та публічної дипломатії. Беручи участь у чисельних проектах НІСД в якості аналітика, організатора та автора аналітичних матеріалів з вищезазначеної тематики, Світлана здобула багатий професійний досвід у сфері зовнішньої політики та міжнародної безпеки. Протягом останніх дев’яти років вона також є одним з авторів аналітичної доповіді до Щорічного послання Президента України до Верховної Ради.

Світлана має ступінь магістра з міжнародної інформації Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Вона також брала участь у багатьох академічних програмах закордоном, серед яких Програма післядипломної освіти у Католицькому університеті Айхштетт-Інгольштат (2001-2002, стипендія DAAD); Міжнародна парламентська стипендія в Німецькому Бундестазі (IPP-2004); Програма поглибленого вивчення питань безпеки для майбутніх лідерів у Європейському центрі з вивчення проблем безпеки ім. Джорджа Маршалла у Гарміш-Партенкірхені, Німеччина (2008); Коледж  ім. Карла Фрідріха Гьорделера Фонду Роберта Боша разом з Представництвом Європейської Комісії в Берліні та Німецькою спілкою зовнішньої політики (2010, Берлін) та Третя програма обміну для службовців високого рівня у Федеральному міністерстві закордонних справ Німеччини (2013, Берлін).

Публікації автора

Стара коаліція, новий уряд

Обрання Ангели Меркель федеральним канцлером і призначення 14 березня уряду нарешті завершило майже піврічний марафон формування владної коаліції в Німеччині.  Четвертий строк Ангели Меркель на посаді канцлера збігся з четвертим у повоєнній історії ФРН досвідом правління Великої коаліції: Християнсько-демократичний союз/Християнсько-соціальний союз (ХДС/ХСС) і Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН). На долю самої Меркель припало три.  Світлана Гуцал, […]

Назад — до великої коаліції

Минулої п’ятниці після шестиденних зондажних консультацій Християнсько-демократичний союз/Християнсько-соціальний союз (ХДС/ХСС) і Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) досягли попередньої домовленості щодо продовження великої коаліції.

“Ямайські” виклики для Німеччини

Коаліційні перемовини обіцяють бути складними й тривалими