Тетяна Зосименко

Директорка програми Економічної дипломатії

Підписатись на новини "Української призми"

Тетяна Зосименко – директорка програми Економічної дипломатії

 

Аналітик та викладачка з понад 10-річним досвідом участі у мультидисциплінарних проєктах та дослідженнях з економічної тематики, авторка більш ніж 60 публікацій у наукових виданнях та ЗМІ, розробниця методики дослідження міждержавних економічних процесів для всеукраїнської мережі незалежних аналітичних центрів.

Вивчала економіку та підприємництво у Чернігівському державному технологічному університеті. У 2011 р. отримала ступінь кандидата економічних наук (Академія муніципального управління, м. Київ).

Доцент кафедри теоретичної та прикладної економіки Національного університету «Чернігівська політехніка» (м. Чернігів, Україна) з 2011 р.

Експертка з економічних питань НГО «Пoліський фонд міжнародних та регіональних досліджень»

Випускниця багаторівневої навчальної та практичної програми у сфері Європейської інтеграції та Угоди про асоціацію / ПВЗВТ для неурядових громадських організацій «Громадська школа дієвих практик ЄС (CiSEP)»

Учасниця та спікерка на численних наукових та практичних конференціях і тренінгах. 

Сфери інтересів:

• Міжнародні економічні відносини, зовнішня економічна політика України;

• макро- та мікроекономічна дипломатія;

• економічні аспекти європейської інтеграції України;

• транскордонне співробітництво.

Публікації автора

Геополітичний трикутник США–Китай–ЄС: Економічні інтереси України на тлі суперечностей

У кризовому 2020 р. позитивна динаміка українського експорту формувалась передовсім під впливом нарощування товарних поставок до КНР.

Приблизно 50 млрд євро вистачить для того, щоби забезпечити колективний імунітет від COVID-19

Що таке «вакцинний націоналізм» і рівний доступ до вакцинації?

Панденоміка Європи: політичні, економічні та соціальні виклики вакцинування від COVID-19

У фокус пілотного дослідження потрапила третина країн ЄС – три країни «старої» Європи, засновниці ЄС – Італія, Франція та Німеччина, а також «шістка» «нових членів», більшість з яких є сусідніми до України – Польща, Румунія, Чехія, Угорщина, Болгарія та Словаччина. На їх прикладі проаналізовано зовнішньо та внутрішньополітичні аспекти реагування на коронавірусну кризу з початку національних імунізаційних кампаній. Визначено вплив таких рішень на демократичні права та свободи громадян цих держав-членів ЄС та наскільки коронавірус став «тестом» на політичну стійкість урядів та солідарність із ЄС у 2021 р.