Одним з головних питань візиту Маї Санду до Києва є безпека, говоритимуть і про корупцію на кордоні

Однак, досить гостро на порядку денному стоять і інші теми.

Підписатись на новини "Української призми"

Сергій Герасимчук, заступник виконавчого директора, Директор програми Регіональних ініціатив та сусідства Ради зовнішньої політики “Українська призма”  для Громадського радіо

Для України  у відносинах з Молдовою безпекові питання займають одну з найважливіших ролей у порядку денному. Однак, досить гостро на порядку денному стоять і інші теми.

Про це повідомив у ефірі Громадського радіо Сергій Герасимчук, директор програми Регіональних ініціатив та сусідства Ради зовнішньої політики «Українська призма».

«Це питання, безумовно, Придністров’я, питання розміщення там військ РФ. Це питання остаточної делімітації кордону між двома країнами. І третє питання, яке стоїть досить гостро – це питання гідроелектростанції на Дністрі. Мова йде про українську ініціативу про каскад гідроелектростанції, яка зустріла опір з боку Молдови».

Окрім того, за його словами, як випливає з досвіду візиту Санду як прем’єрки до України торік, обговорюватимуть і питання корупції, хоча про це заявлено і не було. Зокрема, протидії корупції на кордоні.

Розмірковуючи про те, що можуть зробити обидві країни зараз у вирішенні питання з Придністров’ям –  це стримувати придністровців, не допускати ротації російських військ там і намагатися не допускати контрабандні потоки у регіоні, що може сприяти їхній більшій схильності до переговорів.

«Однак, маємо мати на увазі, що основну скрипку тут грає РФ і як говорили експерти, Придністров’я – це умовна держава-смертниця, квазіутворення, закладене РФ. Є ризик загострення там ситуації, яким РФ спробує підважити вплив Маї Санду як президентки, послабити перспективу її політичної партії на дочасних виборах, якщо такі відбудуться».

Нагадаємо, в Україну з візитом приїхала  новообрана президентка Молдови Майя Санду. 12 січня вона зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським. Зокрема, Санду відвідає і покладе квіти до пам’ятника Невідомому солдату, Меморіалу жертвам голодомору, візьме участь в церемонії вшанування пам’яті загиблих на Майдані. 

Це перша закордонна поїздка Санду після обрання. Як зазначили в ОП, за підсумками зустрічі Санду та Зеленського мають підписати низку двосторонніх документів. Зустріч відбудеться без журналістів через карантинні заходи.