Підписатись на новини "Української призми"

Ця публікація має на меті надати можливість читачам із перших вуст дізнатися, як війна трансформувала професійну діяльність українських науковців та членів громадянського суспільства.

Для України Ініціатива Тримор’я відкриває нові можливості для інтеграції до європейського інфраструктурного простору та інвестицій у післявоєнну відбудову держави.

Етап, на якому зараз знаходиться Республіка Молдова, є вирішальним на євроінтеграційному шляху. У липні розпочався двосторонній скринінг, на основі якого Європейська комісія оцінює рівень готовності країни до відкриття переговорів за кожним розділом.

Південно-Східна Європа має унікальне стратегічне положення, оскільки саме через цей регіон проходять ключові маршрути для транспортування енергоносіїв з Каспійського регіону, Близького Сходу та Середземномор’я до Центральної та Західної Європи.

У цьому дослідженні було здійсненно аналіз розвитку військово-промисловго комплексу (далі – ВПК) в Чеській Республіці від її заснування в 1993 році до сьогодення.

Після десятиліть невизначеності та ситуативних рішень в Україні нарешті сформували і публічно представили бачення можливої стратегії щодо Білорусі.

Для України та країн східного флангу НАТО потенційну загрозу починає становити розгорнуте у 2022 році на території Білорусі «Регіональне угруповання військ Союзної держави».

Дослідження має на меті показати, як загалом розвивалися відносини України з ЄС, та як Україна посилила свої євроінтеграційні зусилля з початком повномасштабної війни.

Розроблення прагматичних та ціленаправлених кроків у контексті взаємодії з білоруськими демократичними силами повинно стати частиною ширшої стратегії України на білоруському напрямку, яка би дозволила ефективно реагувати та термінові та довгострокові виклики з боку режиму Лукашенка.

Станом на третій рік російського повномасштабного вторгнення в Україну, сформований у другій половині 2022 року статус-кво стосовно білоруського питання загалом залишається незмінним.

“Українська призма” розпочинає ініціативу “Готовність Європейського Союзу до зовнішніх викликів: досвід України та спільні рішення” в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства у 2024 р.». Метою ініціативи є посилити участь України у Спільній політиці безпеки та оборони Європейського Союзу шляхом напрацювання практичних рішень для нового стратегічного документа ЄС […]

Після початку повномасштабного вторгнення Україна стала центром уваги для всього світу, але в особливості для країн Європи, біля кордонів яких створилась реальна загроза повторення Другої Світової Війни. Однією з таких країн стала Болгарія, яка наразі допомагає Україні наданням фінансово-гуманітарної допомоги та експортом озброєння різних видів, зокрема снарядами та патронами, компонентами потрібних для ремонту та функціонування […]