Підписатись на новини "Української призми"

Президентство Хав’єра Мілея, яке офіційно розпочалося 10 грудня 2023 року, вже можна вважати визначальним етапом в історії сучасної Аргентини.

У цьому дослідженні автори поставили за мету розглянути як інструменти російської «м’якої сили» в регіоні ЛАКБ: діяльність російських осередків (інституцій та організацій), просування антиукраїнських, та антизахідних медійних наративів тощо, так і спроби Росії дестабілізувати ситуацію у сфері регіональної безпеки шляхом нарощення військо-технологічної присутності та співпраці із окремими країнами регіону.

Прихід до влади нової президентки, хоча і представниці тієї самої політичної сили, – Клаудії Шейнбаум, все ж відкриває перед політичним керівництвом України можливість щодо посилення політичного діалогу із Мексикою та розширення співпраці у гуманітарній сфері.

Заяви Дональда Трампа про підготовку масових депортацій нелегальних мігрантів з США з моменту початку його каденції знаходяться в центрі уваги країн Центральної Америки та Мексики. Особливо високий ризик стосується таких країн, як Гондурас, Гватемала та Сальвадор

Відродження українсько-аргентинських відносин відкриває нові можливості для обох країн, з огляду на потенціал Аргентини як регіонального лідера в Латинській Америці та тривалі історичні зв’язки з Україною.

Відносини між Україною та Канадою стабільно розвивалися з часу набуття незалежності та отримали новий поштовх внаслідок початку російської агресії проти України 2014 та 2022 років.

Відносини між Україною та Бразилією, які нараховують вже понад три десятиліття, характеризуються динамічністю та емоційністю, притаманною такому соціокультурному феномену, як бразильський серіал.

Надії на оновлення країни чилійці пов’язували із молодим несистемним політиком нової генерації – Гарбріелем Боричем. За півтора роки, що минули з часу його інавгурації, можна зробити деякі висновки та простежити основні тренди у його внутрішній та зовнішній політиці.

Ще з 2014 року Сполучені Штати Америки стали форвардом у процесі санкційного тиску на Російську Федерацію через її агресію проти України.

Перші висновки та простежити основні тренди у внутрішній та зовнішній політиці уряду Лули да Сілви за перші півроку президенства

Перший місяць літа виявився насиченим на поїздки, заяви та коментарі лідерів Латинської Америки. Про основні події читайте у цьому випуску Латиноамериканського дайджесту “Української призми”

Цьогорічний травень позначений активізацією латиноамериканського вектору зовнішньої політики України, кульмінацією якого стало турне низкою країн ЛАКБ міністра закордонних справ Д. Кулеби та його виступ на зустрічі членів Асоціації Карибських держав.