АТР

Підписатись на новини "Української призми"

УКРАЇНА – АСЕАН: ЕКОНОМІЧНИЙ ВИМІР ВІДНОСИН

АСЕАН, що об’єднує десять країн з населенням понад 650 мільйонів людей та сукупним ВВП більше 3 трильйонів доларів США, є важливим економічним блоком у регіоні. Проте торговельно-економічні відносини між Україною та АСЕАН залишаються недостатньо розвиненими, попри наявний потенціал.

Україна-Австралія: Ближчі, ніж будь-коли раніше

У цій доповіді висвітлено важливість двосторонніх відносин між Україною та Австралією у глобальному контексті, що змінюється, за дедалі серйозніших безпекових загроз у світовому вимірі у світлі повномасштабної російської агресії проти України. Еволюцію двосторонніх відносини між Україною та Австралією можна описати кількома періодами.

Україна-Індія: Покінчити з радянською спадщиною?

Вже тридцять років Індія є найбільшим партнером України у регіоні Південної Азії. Водночас активні індійсько-українські стосунки своїми коренями сягають ще часів СРСР. Повномасштабне вторгнення РФ у 2022 році великою мірою вплинуло на традиційні сфери співпраці (економіка, освіта та ВПК).

Україна та Республіка Корея: далекі географічно – близькі за духом

Досвід Південної Кореї для відновлення України, на початку 1990-х був так само актуальний, як і зараз, коли українська влада намагається залучити Республіку Корея до відновлення країни, зруйнованої російською агресією.

Україна-Сінгапур: Вікно до Південно-Східної Азії

Відносини між Україною та Сінгапуром мають недостатньо розкритий потенціал для взаємовигідної співпраці, особливо у таких сферах, як культурна дипломатія, безпека та економічний розвиток. Зміцнення зв’язків у цих сферах може не лише підвищити міжнародний статус України, а й сприяти обміну знаннями та ресурсами між обома країнами.

Лідерство Японії в G7: можливості, дилеми, виклики

19-21 травня місто Хірошіма, батьківщина чинного прем’єр-міністра Японії Фуміо Кішіди, приймало саміт «Великої сімки». Вибір місця проведення зустрічі лідерів G-7 не був випадковим. Історичні пам’ятки та атмосфера Хірошіми, нагадуючи про трагедію ядерного бомбардування під час Другої світової війни, водночас мали на меті підкреслити відданість Японії цінностям миру. Адже на тлі російської агресії проти України саме […]

Повернення Мао?

22 жовтня закінчився XX з’їзд Комуністичної партії Китаю. Очікувано, Сі Цзіньпін втретє обійняв посаду генсекретаря КПК. Тепер він буде правити ще як мінімум наступні 5 років. Цю подію можна без перебільшення назвати початком одноосібної влади в Китаї. Чому третя каденція Сі Цзіньпіна буде не така, як попередні дві, та які ознаки вказують на зміну владної парадигми в Китаї?

Українсько-індійські відносини на сучасному етапі: Нова траєкторія

З огляду на геополітичні виклики Індія нині стає важливим гравцем не лише регіону, але й світу, тому не може бути поза увагою української зовнішньої політики.

Геополітичний трикутник США–Китай–ЄС: Економічні інтереси України на тлі суперечностей

У кризовому 2020 р. позитивна динаміка українського експорту формувалась передовсім під впливом нарощування товарних поставок до КНР.

Новий безпековий альянс: Австралія отримує ядерні підводні човни й це все змінює — Ганна Шелест

США, Велика Британія й Австралія оголосили про нове партнерство з безпеки Індо-Тихоокеанського регіону

Небезпечна гра: навіщо Україна “заграє” з Китаєм?

Китайські кредити для інфраструктури, переймання досвіду компартії КНР, погрози на адресу Заходу “розворотом на Схід”. Україна почала небезпечну гру, яка може обернутися крахом, застерігають опитані DW експерти.

Китай: сценарії і тренди 2021

Перспектива нинішнього становища Китаю у світовій політиці проглядається за трьома сценаріями. Позитивний сценарій є найменш конфронтаційний, інклюзивний. Базовий сценарій відображає здебільшого статус-кво. Негативним є сценарій, що передбачає конфронтацію, дестабілізацію міжнародної системи.