Економічна дипломатія

Підписатись на новини "Української призми"

Геополітичний трикутник США–Китай–ЄС: Економічні інтереси України на тлі суперечностей

У кризовому 2020 р. позитивна динаміка українського експорту формувалась передовсім під впливом нарощування товарних поставок до КНР.

Приблизно 50 млрд євро вистачить для того, щоби забезпечити колективний імунітет від COVID-19

Що таке «вакцинний націоналізм» і рівний доступ до вакцинації?

Панденоміка Європи: політичні, економічні та соціальні виклики вакцинування від COVID-19

У фокус пілотного дослідження потрапила третина країн ЄС – три країни «старої» Європи, засновниці ЄС – Італія, Франція та Німеччина, а також «шістка» «нових членів», більшість з яких є сусідніми до України – Польща, Румунія, Чехія, Угорщина, Болгарія та Словаччина. На їх прикладі проаналізовано зовнішньо та внутрішньополітичні аспекти реагування на коронавірусну кризу з початку національних імунізаційних кампаній. Визначено вплив таких рішень на демократичні права та свободи громадян цих держав-членів ЄС та наскільки коронавірус став «тестом» на політичну стійкість урядів та солідарність із ЄС у 2021 р.

Секторальне партнерство – економічна інтеграція

Враховуючи різну швидкість, багатошаровість та неоднозначність інтеграційних прагнень учасниць СхП, а також явне зміщення стратегічних пріоритетів у бюджеті ЄС на 2021-2027 рр., можливі два базові сценарії вибудовування економічної взаємодії України з ЄС до 2025 р.

Секторальне партнерство – малий і середній бізнес

Прогнозні сценарії розвитку взаємовідносин України та ЄС у сфері МСП залежатимуть від рівня стратегічних рішень ЄС, зокрема його готовності позбутись консервативного підходу стосовно наступної рамки СхП та превалювання формального чи змістовного підходу до оновлення УА.

Україна-Румунія

Економічна взаємодія між Україною та Румунією відбувається переважно у площині макроекономічної дипломатії.

Україна-Словаччина

Опікування України та Словаччини проблематикою збереження статусу головних транзитерів газу до ЄС визначає панівну роль енергетичної дипломатії у царині двосторонніх економічних відносин.

Україна-Польща

Сприятливе підґрунтя для економічної співпраці України та Польщі підточується етнополітичними та культурними непорозуміннями укупі з незадовільною якістю вітчизняного середовища для бізнесу.

Україна-Молдова

Порядок денний економічної співпраці між Україною й Молдовою формується єдиним механізмом широкого спектру дії, що обмежує маневреність та глибину експертизи з окремих секторальних напрямів.

Україна-Грузія

Економічна взаємодія України та Грузії знаходиться в тіні безпекових питань та гучних політичних заяв.

Україна-Білорусь

Ситуація в Білорусі звузила вікно можливостей українсько-білоруської економічної дипломатії, на яку покладалися сподівання у відновленні втраченої через пандемію динаміки торговельно-економічного співробітництва.

Україна-ОЧЕС

Формальний характер участі українських представників в офіційних заходах ОЧЕС визначає низьку ймовірність їх кореляції з динамікою торгівлі та інвестицій України та країн-партнерів по організації.