Підписатись на новини "Української призми"

Наприкінці лютого увага усього світу була прикута до річниці російського повномасштабного вторгнення в Україну. Рішучу підтримку нашій державі у протистоянні агресії висловила переважна більшість країн світу, про що красномовно свідчать результати голосування в ГА ООН резолюції «Про справедливий і сталий мир в Україні» від 23.02.2023 р., яку підтримала 141 держава (лише 7 висловилися «проти»). Стабільно велику кількість голосів «за» резолюцію дав регіон ЛАКБ – її підтримали 26 країн із 33 держав.

Сьогодні в Україні зберігається доволі обмежене розуміння феміністичної зовнішньої політики, що переважно зводиться до питання гендерної рівності на дипломатичній службі.

22 жовтня закінчився XX з’їзд Комуністичної партії Китаю. Очікувано, Сі Цзіньпін втретє обійняв посаду генсекретаря КПК. Тепер він буде правити ще як мінімум наступні 5 років. Цю подію можна без перебільшення назвати початком одноосібної влади в Китаї. Чому третя каденція Сі Цзіньпіна буде не така, як попередні дві, та які ознаки вказують на зміну владної парадигми в Китаї?

Болгарія знову впевнено рухається в бік глибокої політичної кризи та, можливо, дострокових парламентських виборів. І ця криза грає на руку в першу чергу проросійським силам.

У цей важкий час ми вважаємо своїм обов’язком не лише воювати на інформаційному фронті, поширюючи достовірну та обґрунтовану інформацію та експертизу про війну росії проти України, а й допомагати нашій країні та місту уникнути гуманітарної кризи.

Північна Ірландія виходить на протест. Які очікувати наслідки?

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера не вийшов дуже вдалим.

Рекордні понад 80 мільйонів громадян США віддали свої голоси за Джо Байдена на останніх президентських виборах. Рік потому рейтинг демократа, який обіцяв бути “президентом для всіх американців”, обвалився найбільше в сучасній історії. А виклики — як зовнішні, так і внутрішні, — примножилися. Якими є досягнення і поразки Джо Байдена за рік як усередині США, так і на міжнародній арені, — в матеріалі Суспільного.

У цьому дослідженні автори спробували вивчити кращі практики у сфері етнополітики у Румунії, Словаччині, Хорватії та Швеції

Шведський підхід до роботи з національними меншинами представляє собою збалансовану модель із гнучкими засобами стримування і противаг.

“Ділова зустріч з сирами і вином” – саме так у британському уряді жартома вигадували пояснення своєму корпоративу, який пройшов рік тому – у грудні 2020 року. Ця інформація лише нещодавно потрапила у ЗМІ – і відразу спричинила неабиякий резонанс.

Республіка Хорватія з 1 липня 2013 року є державою-членом ЄС. Тож її законодавство щодо захисту прав національних меншин сьогодні знаходиться на досить високому рівні.