Міжнародна безпека

Підписатись на новини "Української призми"

Зброярня Центральної Європи: історія та сучасність ВПК Чехії

У цьому дослідженні було здійсненно аналіз розвитку військово-промисловго комплексу (далі – ВПК) в Чеській Республіці від її заснування в 1993 році до сьогодення.

«Стратегія України щодо Білорусі»: безпекова необхідність чи геополітичний виклик?

Після десятиліть невизначеності та ситуативних рішень в Україні нарешті сформували і публічно представили бачення можливої стратегії щодо Білорусі.

Аналіз загального стану інтеграційних процесів між РФ та Білоруссю

Для України та країн східного флангу НАТО потенційну загрозу починає становити розгорнуте у 2022 році на території Білорусі «Регіональне угруповання військ Союзної держави».

ІНСТРУМЕНТИ РОСІЙСЬКОГО ТА БІЛОРУСЬКОГО ВПЛИВУ В РЕГІОНІ ЛАКБ

У цьому дослідженні автори поставили за мету розглянути як інструменти російської «м’якої сили» в регіоні ЛАКБ: діяльність російських осередків (інституцій та організацій), просування антиукраїнських, та антизахідних медійних наративів тощо, так і спроби Росії дестабілізувати ситуацію у сфері регіональної безпеки шляхом нарощення військо-технологічної присутності та співпраці із окремими країнами регіону.

Передвиборчий блеф чи послідовна стратегія: міграційна політика Дональда Трампа щодо Мексики та Центральної Америки

Заяви Дональда Трампа про підготовку масових депортацій нелегальних мігрантів з США з моменту початку його каденції знаходяться в центрі уваги країн Центральної Америки та Мексики. Особливо високий ризик стосується таких країн, як Гондурас, Гватемала та Сальвадор

Готовність Європейського Союзу до зовнішніх викликів: досвід України та спільні рішення

“Українська призма” розпочинає ініціативу “Готовність Європейського Союзу до зовнішніх викликів: досвід України та спільні рішення” в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства у 2024 р.».   Метою ініціативи є посилити участь України у Спільній політиці безпеки та оборони Європейського Союзу шляхом напрацювання практичних рішень для нового стратегічного документа ЄС […]

(English) Global trends 2024: ESTABLISHING A POST-RUSSIAN INTERNATIONAL SYSTEM

(English) The Ukrainian track will remain a priority for the Russian Federation as Moscow perceives the war against Ukraine as an opportunity to wedge into the confrontation between the United States and the People’s Republic of China.

УКРАЇНА – НАТО НАПЕРЕДОДНІ ВІЛЬНЮСЬКОГО САМІТУ: ОСНОВНІ ПЕРЕСТОРОГИ КРАЇН-ЧЛЕНІВ

З метою виявлення основних тенденцій політичного дискурсу та аргументів противників найшвидшої інтеграції України до Альянсу у березні-квітні 2023 року команда «Української призми» провела низку інтерв’ю з експертами, колишніми дипломатами та посадовцями семи країн-членів НАТО – Німеччини, Франції, Італії, Болгарії, Словаччини, Туреччини та США, а також проаналізували основні публікації, присвячені питанню розширення Альянсу.

Анатомія “ПВК Вагнера”: створення, війна в Україні та шляхи протидії угрупованню

Навколо найманців “Вагнера” багато шуму, міфів та легенд. Спробуємо розібратися, що чи хто насправді стоїть за ними, яка реальна роль Пригожина та на що здатна “ПВК” в протистоянні з українською армією.

Нові оборонні рубежі ЄС: перспективи для України

Чи достатні та адекватні кроки ЄС у сфері оборони, щоби зупинити агресора та забезпечити перемогу і спокій на континенті?

Результати проміжних виборів в Конгрес США: результати для відносин з Україною та наслідки для концепції «стратегічної автономності» ЄС

Чи дійсно перестановки в результаті проміжних виборів створюють можливість для відродження та ревіталізації концепції «стратегічної автономності» ЄС?

ПІСЛЯ МАДРИДА: НАТО, АСПІРАНТИ ТА ПАРТНЕРИ З РОЗШИРЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

Доповідь зосереджена лише на одному аспекті нової Стратегічної концепції: сприйнятті Альянсом своїх партнерів та баченні форматів майбутньої співпраці.