Зустріч президента США Джо Байдена та президента РФ Володимир Путіна важлива, проте не історична

Від початку президенти збиралися говорити про глобальну безпеку, про ядерну зброю, про Україну, а домовилися тільки про повернення послів.

Підписатись на новини "Української призми"

Зустріч президента США Джо Байдена та президента РФ Володимир Путіна важлива, проте не історична.

Таку думку в етері Громадського радіо висловила директорка програми безпекових студій Ради зовнішньої політики «Українська призма» Ганна Шелест.

«Це важлива зустріч, адже це перша зустріч цих двох політиків саме у президентському рангу. Байден зустрічався з Путіним, ще не бувши президентом. Також вона важлива, враховуючи те, на якому негативному пікові зараз стосунки США та РФ. Навіть немає послів в обох країнах», — сказала Шелест.

Вона звернула увагу на те, що від початку президенти збиралися говорити про глобальну безпеку, про ядерну зброю, про Україну, а домовилися тільки про повернення послів.

За словами Ганни Шелест, Путіну складніше мати справу з Байденом, ніж з Трампом. Адже в останнього не було чіткої позиції з багатьох питань, у тому числі щодо Російської Федерації.

«На Трампа було набагато легше впливати. Не через компромат, а саме як на людину. Він емоційніше сприймав те, чи йому хтось подобався, чи не подобався. У президента Байдена чіткіша заявлена позиція щодо дій Російської Федерації, щодо самої Російської Федерації й щодо самого російського президента», — додала директорка Програми безпекових студій Ради зовнішньої політики «Українська призма».

У Женеві завершилися перемовини президента США Джо Байдена і президента РФ Володимира Путіна у вузькому та широкому колах.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що тема України буде однією з найважливіших під час переговорів Байдена та Путіна, однак жодні домовленості за спиною України досягнуті не будуть.

Тим часом у Женеві на площі Plainpalais за 15 хв ходи від вілли La Grange, де проходила зустріч, протестували проти агресії Російської Федерації.

Ще 12 червня 2021 року у Білому домі заявили, що президент США Джо Байден після зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним у Женеві проведе пресконференцію один.

Після зустрічі президент Росії Володимир Путін дав пресконференцію, на якій заявив, що нібито Джо Байден вважає, що в основі врегулювання ситуації в ОРДЛО лежать Мінські угоди. Він також сказав, що потенційний вступ України до НАТО не обговорювався.

Раніше президент США Джо Байден ствердно відповів на питання журналіста ABC News, чи вважає він президента Володимира Путіна вбивцею.