Політична динаміка Люблінського трикутника – як уникнути “бермудизації”: пріоритети – драйвери – спойлери

Люблінський трикутник (далі – ЛТ) покликаний сприяти інтеграції України в Європейський Союз і НАТО та координації спільної протидії російській агресії в Україні

Підписатись на новини "Української призми"

Люблінський трикутник (лит. Liublino trikampis, пол. Trójkąt Lubelski) – міжнародна регіональна ініціатива, що була започаткована 28 липня 2020 року з метою посилення політичного діалогу, довіри та стратегічного партнерства між Литвою, Польщею та Україною у сфері безпеки та оборони, підтримки розвитку економічної співпраці та культурного обміну.

Люблінський трикутник (далі – ЛТ) покликаний сприяти інтеграції України в Європейський Союз і НАТО та координації спільної протидії російській агресії в Україні. Литва та Польща як держави, що входять до ЛТ, висловлюють свою підтримку відновленню територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів і закликають до припинення російської агресії. При цьому Люблінський трикутник просуває надання Україні статусу партнера з розширеними можливостями НАТО та Плану дій щодо членства в НАТО.

Читати дослідження повністю