Михайло Драпак

Директор програми Європейських студій

Підписатись на новини "Української призми"

Експерт Програми регіональних ініціатив та сусідства

Закінчив Донецький національний університет імені Василя Стуса й Український католицький університет. Здобуває ступінь доктора філософії на катедрі політології та державного управління Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

У минулому – дописувач сайту «24 Каналу», видань KyivPost, «Українська правда», «Локальна історія» тощо. Має тривалий досвід співпраці з громадськими організаціями: Програма Європейського центру з питань меншин в Україні, Інститут громадянського суспільства, Київський діалог.

Дослідницькі інтереси:

  • Політичні процеси в країнах Центральної Європи.
  • Регіональні міждержавні ініціативи та добросусідство в Європі.
  • Європеїзація країн Центральної Європи.
  • Права національних меншин і європейські націоналізми в XXI столітті.
  • Подолання наслідків міжнародних конфліктів.

Публікації автора

Європейська мрія. Яким є шлях Грузії до ЄС

«Грузини заполонили вулиці, щоби висловити прагнення демократії та європейських цінностей. Цей мирний протест був сильним, зворушливо було бачити його», – так Високий представник ЄС з питань зовнішніх справ і безпекової політики Жозеп Боррель прокоментував виступи громадян Грузії в центрі Тбілісі в березні. Ті протестували проти урядового законопроєкту, що пропонував визнати організації громадянського суспільства із зовнішнім фінансуванням «агентами іноземного впливу». Ця ініціатива нагадує аналогічну правову практику з росії. Грузинські громадяни, які вийшли на протест на початку березня, вказували на це та стверджували, що вийшли захищати європейський вибір своєї країни.

Описані події є одним з епізодів руху грузинської держави та суспільства до ЄС. Протягом останніх п’ятнадцяти років стейкголдери Грузії послідовно висловлювали прагнення долучитися до блоку. За цей час у рамках Східного Партнерства країна побувала й лідером за темпом євроінтеграційних реформ, і опинялася на нижчих позиціях за своїх молдовських і українських партнерів. У черговому тексті серії Ad Fontes, Ad Europa «Українська призма» у партнерстві з FES-Ukraine детально розглядають шлях Грузії до ЄС та чинну позицію держави в цьому процесі.

(English) Mission Possible? Accountable Institutions, the Rule of Law and Security in the Eastern Partnership

(English) Assessment of promotion and enhancing reforms process by the EU in the countries of the Eastern Partnership within priority “Together for accountable institutions, the rule of law, and security”

Подальші кроки України до ЄС: домашнє завдання й політичні питання

«Цей рік має стати тим часом, коли не залишиться жодної перепони для початку переговорів щодо повноправного членства»