Михайло Драпак
Директор програми Європейських студій
Підписатись на новини "Української призми"
Експерт Програми регіональних ініціатив та сусідства
Закінчив Донецький національний університет імені Василя Стуса й Український католицький університет. Здобуває ступінь доктора філософії на катедрі політології та державного управління Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
У минулому – дописувач сайту «24 Каналу», видань KyivPost, «Українська правда», «Локальна історія» тощо. Має тривалий досвід співпраці з громадськими організаціями: Програма Європейського центру з питань меншин в Україні, Інститут громадянського суспільства, Київський діалог.
Дослідницькі інтереси:
- Політичні процеси в країнах Центральної Європи.
- Регіональні міждержавні ініціативи та добросусідство в Європі.
- Європеїзація країн Центральної Європи.
- Права національних меншин і європейські націоналізми в XXI столітті.
- Подолання наслідків міжнародних конфліктів.
Дослідження
(English) Adaptive partnership: implementation of the agreements between the Presidents of Ukraine and the Republic of Moldova of January 2021ЗМІ
Європейська мрія. Яким є шлях Грузії до ЄС (English) Mission Possible? Accountable Institutions, the Rule of Law and Security in the Eastern Partnership Подальші кроки України до ЄС: домашнє завдання й політичні питання (English) Case of Bulgaria. Russian Octopus in the Black Sea Region: Identifying Vulnerable Areas and Strengthening ResilienceПублікації автора

«Грузини заполонили вулиці, щоби висловити прагнення демократії та європейських цінностей. Цей мирний протест був сильним, зворушливо було бачити його», – так Високий представник ЄС з питань зовнішніх справ і безпекової політики Жозеп Боррель прокоментував виступи громадян Грузії в центрі Тбілісі в березні. Ті протестували проти урядового законопроєкту, що пропонував визнати організації громадянського суспільства із зовнішнім фінансуванням «агентами іноземного впливу». Ця ініціатива нагадує аналогічну правову практику з росії. Грузинські громадяни, які вийшли на протест на початку березня, вказували на це та стверджували, що вийшли захищати європейський вибір своєї країни.
Описані події є одним з епізодів руху грузинської держави та суспільства до ЄС. Протягом останніх п’ятнадцяти років стейкголдери Грузії послідовно висловлювали прагнення долучитися до блоку. За цей час у рамках Східного Партнерства країна побувала й лідером за темпом євроінтеграційних реформ, і опинялася на нижчих позиціях за своїх молдовських і українських партнерів. У черговому тексті серії Ad Fontes, Ad Europa «Українська призма» у партнерстві з FES-Ukraine детально розглядають шлях Грузії до ЄС та чинну позицію держави в цьому процесі.

(English) Assessment of promotion and enhancing reforms process by the EU in the countries of the Eastern Partnership within priority “Together for accountable institutions, the rule of law, and security”

«Цей рік має стати тим часом, коли не залишиться жодної перепони для початку переговорів щодо повноправного членства»