Підписатись на новини "Української призми"
Ключові партнери
В- ВЕЛИКОБРИТАНІЯ
В+ Канада
В- КНР
В+ Польща
В Німеччина
В- Румунія
А- США
В- Туреччина
В- Франція
Європейська інтеграція
В ВИШЕГРАДСЬКА ГРУПА
2015 рік показав, що Україна і країни Вишеградської групи (В-4) зацікавлені в подальшому розвитку взаємовідносин. Про це свідчать і інституційна співпраця між Україною і цими державами в усіх сферах суспільного життя, яка вже оформлена нормативно-правовою базою, і конкретні приклади співпраці в регіоні. Країни В-4 демонструють зацікавленість у наданні допомоги в реформуванні різних сфер української держави, проте іноді складається враження, що Україна нехтує своїми інтересами, залишаючи їх дотримання на розсуд своїх західних партнерів.
С+ ЄВРОПЕЙСЬКЕ ЕНЕРГЕТИЧНЕ СПІВТОВАРИСТВО
2015 рік відзначився суттєвою інтенсифікацію співпраці між Енергетичним Співтовариством та українськими органами влади, перш за все Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, в розрізі напрацювання і погодження законопроектів та нормативно-правових актів з реформування енергетичного сектора.
А- Європейський союз
Амбіційний порядок денний відносин між ЄС та Україною у 2015 році був переважно реалізований. Фінансова підтримка України з боку ЄС поряд з режимом санкцій стосовно Росії дали змогу досягнути певної політичної стабілізації в країні. Проте повільний процес реалізації реформ, корупційні скандали викликають незадоволення з боку європейських структур та окремих країн-членів, що робить позитивні результати від підтримки ЄС у 2015 році значним політичним авансом.
В Держави балтії
У 2015 році зберігалась висока динаміка відносин між Україною та державами Балтії. Відбувся обмін візитами на високому рівні. Держави Балтії послідовно підтримували Україну на двостронньому рівні та на майданчиках міжнародних організацій.
С+ СХІДНЕ ПАРТНЕРСТВО
Ключовими подіями у відносинах України з державами Східного партнерства варто вважати Ризький саміт Східного партнерства (травень 2015 року); поглиблення політичного діалогу з Молдовою та Грузією в контексті спільних євроінтеграційних цілей та питання безпеки в регіоні; інтенсифікацію політичної взаємодії з Білоруссю; досягнення принципових позицій щодо економічних відносин у контексті зони вільної торгівлі між Україною та ЄС і вихід на початок нової стадії діалогу з Азербайджаном.
Міжнародні організації
В ООН
В+ РАДА ЄВРОПИ
В+ ОБСЄ
В+ НАТО
РОСІЙСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ
D+ РОСІЙСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ
Регіональна співпраця
C+ АЗІЙСЬКО- ТИХООКЕАНСЬКИЙ РЕГІОН
С- Близький Схід
D ЛАТИНСЬКА АМЕРИКА
С- СНД
D+ СУБСАХАРСЬКА АФРИКА
С- ЧОРНОМОРСЬКИЙ РЕГІОН
Ініціативи багатостороннього характеру
С ПИТАННЯ МІЖНАРОДНОЇ БЕЗПЕКИ
В- РЕЖИМ НЕРОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЯДЕРНОЇ ЗБРОЇ
С+ Зміни клімату
В+ ЗАХИСТ ПРАВ ЛЮДИНИ
В+ ПУБЛІЧНА ДИПЛОМАТІЯ
С+ ЕКОНОМІЧНА ДИПЛОМАТІЯ