Зелені послідовно виступають за посилення тиску на Росію. Такі заклики мотивовані ціннісною орієнтацією партії на міжнародний порядок, що базується на принципах міжнародного права та багатосторонніх демократичних інституціях,
– додала вона.

Зелені так само виступають різко проти російського газогону “Північний потік-2” – не лише з екологічних, але й геополітичних міркувань. Нагадаймо, що 10 вересня Газпром оголосив про завершення цього газогону, через який в обхід України триватиме транзит газу до Європи.

Ще однією темою, важливою для України є роль Німеччини як посередника врегулювання конфлікту на Донбасі. Новий канцлер буде визначати зовнішню політику як щодо Росії, так і України. На думку Владімірової, тиск на Росію продовжиться в разі перемоги зелених.

В зовнішній політиці буде посилено вектор співробітництва із державами Східної Європи, що будують демократії, як противагу авторитарній Росії. Щодо України, стабілізація є пріоритетом. Найважливіше на цей момент для Зелених це посилити тиск на Росію з метою дотримання Мінських угод,
– зазначає радниця.

А Сергій Герасимчук прогнозує, що за нових обставин лідерські позиції перейдуть до Парижа.

“Меркель має авторитет та досвід, який визнають і у Франції, і в Україні та у РФ, і зрештою в США та ЄС. Вочевидь, новому Канцлеру буде важко зрівнятися з нею і, ймовірно, першість у процесі врегулювання може спробувати перебрати на себе Франція. Разом з тим, якщо Росія і далі блокуватиме процес, то особливого значення це не матиме”, – нагадав він.