Сергій Герасимчук

заступник голови правління, керівник Програми дослідження Південно-Східної Європи

Підписатись на новини "Української призми"

gerashymchuk

Сергій з 2001 року займається політичними дослідженнями прикладного характеру, має досвід роботи в Апараті Верховної Ради та науково-дослідницьких установах при Президенті України та РНБОУ, а також досвід участі у проектах, що здійснювалися в Україні та регіоні Східного Партнерства національними та міжнародними аналітичними центрами.

Серед організацій та структур, з якими Сергієві доводилось співпрацювати в ролі експерта, аналітика та менеджера проектів – Національний демократичний інститут, Фонд ім. Фрідріха Еберта, Центр інформації та документації НАТО та Офіс зв’язку НАТО, Чорноморський фонд регіонального співробітництва, Фонд Фольксвагена, Міжнародний фонд «Відродження». В ролі експерта Сергій співпрацював з Франкфуртським інститутом миру, Міжнародним центром безпекових досліджень у Таллінні (Естонія), Міжнародним центром демократичних трансформацій у Будапешті (Угорщина), міжнародною дослідницькою компанією ГФК Україна, а також проводив дослідження в університеті Уппсали (Швеція) та Любліну (Польща). Сергій також член правління Групи стратегічних та безпекових студій.

Сергій отримав диплом магістра політології Національного університету «Києво-Могилянська Академія» і є випускником Естонській школі дипломатії.

Вільно володіє українською, російською та англійською мовами.

Сфери професійних інтересів:

  • політичні дослідження та політичний процес в Україні,
  • діяльність аналітичних центрів та громадянське суспільство,
  • регіональна безпека та заморожені конфлікти,
  • транскордонне співробітництво.

Публікації автора

1409890241_armata_moldovei_elldor_info-696x461
“Rapid trident-2017”: пригоди бравих вояків з Молдови

Цього року Молдова надіслала до України своїх вояків для участі у навчаннях “Rapid Trident 2017” на Яворівському полігоні, що проводяться в рамках Програми НАТО “Партнество заради миру”. Навколо цієї, здавалось би, ординарної події, розгорнулось декілька сюжетів, які за драматизмом можуть претендувати на сценарій політичного трилера – такий собі “Картковий будинок по-молдовськи”. Докупи змішуються геополітика, міжнародне […]

44136-1_large1010110
Закон “Об образовании”: как Венгрия и Румыния додавили Украину

Под давлением соседей Украина продолжает идти на уступки в вопросе имплементации нового закона об образовании

Сергій Герасимчук про атмосферу приреченості в Молдові та жорстку лінію угорської влади

Чим загрожує особливий статус Придністров’я в Молдові, як Євросоюз допомагав Румунії боротись із корупцією та на чию допомогу розраховує угорській прем’єр Віктор Орбан, коли погрожує блокувати зближення України з ЄС, розповів експерт аналітичного центру «Українська призма» і Групи стратегічних та безпекових студій Сергій Герасимчук. Сергій Герасимчук для PolitekA Молдова: ризики реінтеграції Придністров’я – Чи можлива […]