Сергій Герасимчук

Заступник виконавчого директора,
Директор програми Регіональних ініціатив та сусідства

Підписатись на новини "Української призми"

Заступник виконавчого директора,
Директор програми Регіональних ініціатив та сусідства

 

Сергій з 2001 року займається політичними дослідженнями прикладного характеру, має досвід роботи в Апараті Верховної Ради та науково-дослідницьких установах при Президенті України та РНБОУ, а також досвід участі у проектах, що здійснювалися в Україні та регіоні Східного Партнерства національними та міжнародними аналітичними центрами.

Серед організацій та структур, з якими Сергієві доводилось співпрацювати в ролі експерта, аналітика та менеджера проектів – Національний демократичний інститут, Фонд ім. Фрідріха Еберта, Центр інформації та документації НАТО та Офіс зв’язку НАТО, Чорноморський фонд регіонального співробітництва, Фонд Фольксвагена, Міжнародний фонд «Відродження». В ролі експерта Сергій співпрацював з Франкфуртським інститутом миру, Міжнародним центром безпекових досліджень у Таллінні (Естонія), Міжнародним центром демократичних трансформацій у Будапешті (Угорщина), міжнародною дослідницькою компанією ГФК Україна, а також проводив дослідження в університеті Уппсали (Швеція), Любліна (Польща),  Гіссена (Німеччина), Національному університеті  державної служби (Угорщина). Сергій також член правління Групи стратегічних та безпекових студій.

Сергій отримав диплом магістра політології Національного університету «Києво-Могилянська Академія» і є випускником Естонській школі дипломатії.

Вільно володіє українською, російською та англійською мовами, середній рівень польської, базовий словацької.

Сфери професійних інтересів:

  • політичні дослідження та політичний процес в Україні,
  • діяльність аналітичних центрів та громадянське суспільство,
  • регіональна безпека та заморожені конфлікти,
  • транскордонне співробітництво.

Публікації автора

(English) Ukraine and Central Europe: Attitudes and Perceptions

(English) This report sums up the result of an opinion poll conducted in Ukraine and 7 countries of Central Europe in October 2022. 

Завдання та принципи роботи Європейського Парламенту

23 червня 2022 року Європейський парламент ухвалив резолюцію, якою закликав негайно надати кандидатський статус для вступу до ЄС Україні. Того ж дня Європейська рада надала Україні статус кандидата.

До того Європейський парламент також неодноразово демонстрував лояльність і підтримку Україні у своїх численних рішеннях і резолюціях та використовував менш стриману й обережну позицію у порівнянні з окремим європейськими урядами та Європейською Радою. То чому ж ми дотепер не в ЄС і яка загалом роль Європейського парламенту у процедурі ухвалень рішень ЄС?

Велика стратегія малих альянсів

Імплементація Стратегії зовнішньополітичної діяльності України потребує коригування у частині малих альянсів.