Сергій Герасимчук
Заступник виконавчого директора,
Директор програми Регіональних ініціатив та сусідства
Підписатись на новини "Української призми"
Заступник виконавчого директора,
Директор програми Регіональних ініціатив та сусідства
Сергій з 2001 року займається політичними дослідженнями прикладного характеру, має досвід роботи в Апараті Верховної Ради та науково-дослідницьких установах при Президенті України та РНБОУ, а також досвід участі у проектах, що здійснювалися в Україні та регіоні Східного Партнерства національними та міжнародними аналітичними центрами.
Серед організацій та структур, з якими Сергієві доводилось співпрацювати в ролі експерта, аналітика та менеджера проектів – Національний демократичний інститут, Фонд ім. Фрідріха Еберта, Центр інформації та документації НАТО та Офіс зв’язку НАТО, Чорноморський фонд регіонального співробітництва, Фонд Фольксвагена, Міжнародний фонд «Відродження». В ролі експерта Сергій співпрацював з Франкфуртським інститутом миру, Міжнародним центром безпекових досліджень у Таллінні (Естонія), Міжнародним центром демократичних трансформацій у Будапешті (Угорщина), міжнародною дослідницькою компанією ГФК Україна, а також проводив дослідження в університеті Уппсали (Швеція), Любліна (Польща), Гіссена (Німеччина), Національному університеті державної служби (Угорщина). Сергій також член правління Групи стратегічних та безпекових студій.
Сергій отримав диплом магістра політології Національного університету «Києво-Могилянська Академія» і є випускником Естонській школі дипломатії.
Вільно володіє українською, російською та англійською мовами, середній рівень польської, базовий словацької.
Сфери професійних інтересів:
- політичні дослідження та політичний процес в Україні,
- діяльність аналітичних центрів та громадянське суспільство,
- регіональна безпека та заморожені конфлікти,
- транскордонне співробітництво.
Дослідження
(English) The Prospects of Cooperation between Ukraine and Romania within 3 Seas Initiative Політична динаміка Люблінського трикутника – як уникнути “бермудизації”: пріоритети – драйвери – спойлери Етнополітика Румунії, Словаччини, Швеції та Хорватії: аналіз законодавства та практики БУХАРЕСТСЬКА ДЕВ’ЯТКА НАТО: “НА СХІДНОМУ ФЛАНЗІ НЕСПОКІЙ” УГОРЩИНА: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ЗЕЛЕНИЙ КУРСЗМІ
(English) Ukraine and Central Europe: Attitudes and Perceptions Завдання та принципи роботи Європейського Парламенту Велика стратегія малих альянсів Шлях Молдови до ЄС: пліч-о-пліч з Україною (English) Analysis of the bilateral Ukraine-Moldova relations: problematic and promising dimensions of cooperationПублікації автора

(English) This report sums up the result of an opinion poll conducted in Ukraine and 7 countries of Central Europe in October 2022.

23 червня 2022 року Європейський парламент ухвалив резолюцію, якою закликав негайно надати кандидатський статус для вступу до ЄС Україні. Того ж дня Європейська рада надала Україні статус кандидата.
До того Європейський парламент також неодноразово демонстрував лояльність і підтримку Україні у своїх численних рішеннях і резолюціях та використовував менш стриману й обережну позицію у порівнянні з окремим європейськими урядами та Європейською Радою. То чому ж ми дотепер не в ЄС і яка загалом роль Європейського парламенту у процедурі ухвалень рішень ЄС?

Імплементація Стратегії зовнішньополітичної діяльності України потребує коригування у частині малих альянсів.