Наталія Шевченко

директорка програми Латинської Америки та Карибського басейну

Підписатись на новини "Української призми"

Наталія Шевченко, директорка програми Латинської Америки та Карибського басейну

 

Кандидат історичних наук, доцент

спеціалізуючись на кафедрі Нової та новітньої історії зарубіжних країн. Навчалась в аспірантурі історичного факультету КНУ (1999-2002 рр.). У 2003 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Владні структури Англії доби ранніх Стюартів в британській історіографії другої половини ХХ ст.».

З 2010 р. доцент кафедри Нової та новітньої історії зарубіжних країн, де викладає низку курсів з історії країн Азії, Африки та Латинської Америки, історії колоніальної експансії західних держав у XVI – ХХ ст.

Проходила стажування у Центрально-Європейському Університеті /Будапешт, Угорщина/ (листопад 2000 р), МДУ імені М. Ломоносова /Москва, РФ/ на Історичному факультеті  /січень-лютий 2002 р./ та в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка на кафедрі міжнародних організацій та дипломатичної служби /вересень-грудень 2012 р./.

Член редколегії наукового часопису «Американська історія та політика» (з 2016 р.).

 

Сфера наукових зацікавлень включає:

  • міжамериканські відносини та інтеграційні процеси в Західній півкулі;
  • українсько-латиноамериканські відносини;
  • прояви радикалізму в латиноамериканських суспільствах;
  • теорія і практика мультикультуралізму.

 

Публікації автора

Перший рік президентства Хав’єра Мілея в Аргентині: аналіз внутрішніх та зовнішньополітичних трендів

Президентство Хав’єра Мілея, яке офіційно розпочалося 10 грудня 2023 року, вже можна вважати визначальним етапом в історії сучасної Аргентини.

УКРАЇНА – БРАЗИЛІЯ: ВІД “СТРАТЕГІЧНОГО ПАРТНЕРСТВА” ДО “ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ ВІДНОСИН”

Відносини між Україною та Бразилією, які нараховують вже понад три десятиліття, характеризуються динамічністю та емоційністю, притаманною такому соціокультурному феномену, як бразильський серіал.

ЧИЛІ: ОСНОВНІ ТРЕНДИ ВНУТРІШНЬОЇ ТА ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ

Надії на оновлення країни чилійці пов’язували із молодим несистемним політиком нової генерації – Гарбріелем Боричем. За півтора роки, що минули з часу його інавгурації, можна зробити деякі висновки та простежити основні тренди у його внутрішній та зовнішній політиці.