Дослідження за результатами міжнародної конференції «Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для успішного руху вперед»

  Національна система протидії гібридним атакам має бути підкріплена міжнародними інструментами. Північноатлантичний Альянс, як і Україна, залишається серед пріоритетних мішеней російських гібридних операцій. Про це йдеться в публікації «Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для успішного руху вперед», підготовленій за результатами міжнародної конференції з аналогічною назвою, що відбулася 7 – 8 листопада у Києві. Дослідження […]

Підписатись на новини "Української призми"

 

 

Дослідження було підготовлено групою експертів на запит Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції в межах діяльності Платформи Україна – НАТО з вивчення досвіду протидії гібридній війні.

Автори публікації підсумували дискусії, які розгорнулися під час конференції «Уроки гібридного десятиліття», проаналізували основні питання, які порушували учасники панельних дискусій, та сформулювали рекомендації для розбудови національної системи стійкості і посилення міжнародної співпраці для ефективної відсічі гібридних атак.

Дослідження охоплює широкий спектр гібридних методів ведення війни та дестабілізації суспільств – політичні, військові, інформаційні, кібер-атаки, підривна діяльність. Хоча автори приділяють основну увагу українському досвіду, однак не обмежуються ним. Зокрема, проаналізовано інструменти НАТО, ЄС та окремих європейських держав, розроблені для протидії гібридним впливам.

Експерти дійшли висновку, що вирішальним є довготривалий процес розбудови системи стійкості держави та суспільства щодо гібридних загроз, їхня морально-психологічна і технічна готовність протистояти зовнішнім маніпуляціям та впливам. Внутрішні реформи мають бути спрямовані на подолання внутрішніх розколів та протиріч з метою недопущення їхнього використання в інформаційних атаках.

Разом з тим міжнародна співпраця, обмін досвідом та інформацією і на двосторонньому, і на трансатлантичному рівнях дає додаткові інструменти, можливості та поштовх у боротьбі та запобіганні гібридним загрозам.

Зміст цього дослідження є винятковою відповідальністю авторів та не обов’язково відображає погляди Уряду України. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цього дослідження у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання в будь-який інший спосіб без відповідного посилання на оригінальне джерело.

Дослідження підготовлено в авторському колективі – експерти “Української призми” Ганна Шелест та Сергій Герасимчук, за редакцією Ганни Шелест.