Публікації

Підписатись на новини "Української призми"

Виклики для майбутнього білоруських політичних акторів у перспективі післявоєнного періоду через призму українських інтересів

Станом на третій рік російського повномасштабного вторгнення в Україну, сформований у другій половині 2022 року статус-кво стосовно білоруського питання загалом залишається незмінним.

Російські безпілотні системи: актуальний стан, перспективи виробництва і подальшого застосування

Теперішні тенденції свідчать про те, що дрони надалі залишатимуться важливою складовою ведення бойових дій, а необхідність пошуку нових рішень, зокрема і в секторі їхній протидії, сприятиме подальшому розвитку безпілотних комплексів – і не лише повітряних.

Україна – Саудівська Аравія: партнери в сьогоденні та майбутньому

Саудівська Аравія бере активну участь в обговоренні мирного врегулювання російсько-української війни, надає майданчик для перемовин, зокрема щодо обміну військовополоненими. КСА також виступає як «голос» так званого Глобального Півдня

Готовність Європейського Союзу до зовнішніх викликів: досвід України та спільні рішення

“Українська призма” розпочинає ініціативу “Готовність Європейського Союзу до зовнішніх викликів: досвід України та спільні рішення” в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства у 2024 р.».   Метою ініціативи є посилити участь України у Спільній політиці безпеки та оборони Європейського Союзу шляхом напрацювання практичних рішень для нового стратегічного документа ЄС […]

Політичні віражі у Болгарії: ризики для українсько-болгарських відносин та безпеки регіону

Після початку повномасштабного вторгнення Україна стала центром уваги для всього світу, але в особливості для країн Європи, біля кордонів яких створилась реальна загроза повторення Другої Світової Війни. Однією з таких країн стала Болгарія, яка наразі допомагає Україні наданням фінансово-гуманітарної допомоги та експортом озброєння різних видів, зокрема снарядами та патронами, компонентами потрібних для ремонту та функціонування […]

Омар Ашур: Росія воює в Україні методами ІДІЛ

Про схожість тактик російської армії та ІДІЛ, сприйняття російсько-української війни в країнах Близького Сходу й те, як Україні вибудовувати діалог із країнами так званого Глобального Півдня

Україна – Катар: Можливості поза посередництвом

Останні декілька років спостерігається інтенсифікація політичного діалогу між державами. Катар є перспективним партнером для України, як в енергетичній, так і дипломатичній сфері, що стосується окремих питань україно-російської війни, а також в контексті більш широкого співробітництва з арабськими країнами.

(English) Global trends 2024: ESTABLISHING A POST-RUSSIAN INTERNATIONAL SYSTEM

(English) The Ukrainian track will remain a priority for the Russian Federation as Moscow perceives the war against Ukraine as an opportunity to wedge into the confrontation between the United States and the People’s Republic of China.

Україна-Індія: Покінчити з радянською спадщиною?

Вже тридцять років Індія є найбільшим партнером України у регіоні Південної Азії. Водночас активні індійсько-українські стосунки своїми коренями сягають ще часів СРСР. Повномасштабне вторгнення РФ у 2022 році великою мірою вплинуло на традиційні сфери співпраці (економіка, освіта та ВПК).

Україна та Республіка Корея: далекі географічно – близькі за духом

Досвід Південної Кореї для відновлення України, на початку 1990-х був так само актуальний, як і зараз, коли українська влада намагається залучити Республіку Корея до відновлення країни, зруйнованої російською агресією.

ЧИЛІ: ОСНОВНІ ТРЕНДИ ВНУТРІШНЬОЇ ТА ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ

Надії на оновлення країни чилійці пов’язували із молодим несистемним політиком нової генерації – Гарбріелем Боричем. За півтора роки, що минули з часу його інавгурації, можна зробити деякі висновки та простежити основні тренди у його внутрішній та зовнішній політиці.

Україна-Сінгапур: Вікно до Південно-Східної Азії

Відносини між Україною та Сінгапуром мають недостатньо розкритий потенціал для взаємовигідної співпраці, особливо у таких сферах, як культурна дипломатія, безпека та економічний розвиток. Зміцнення зв’язків у цих сферах може не лише підвищити міжнародний статус України, а й сприяти обміну знаннями та ресурсами між обома країнами.