Публікації

Підписатись на новини "Української призми"

Військова взаємодія РФ-КНР та її вплив на хід російсько-української війни

Для глибшого розуміння сучасного стану військово-технічного співробітництва між Китаєм і Росією необхідно коротко розглянути витоки цих відносин.

Білорусько-китайська оборонна співпраця: чи все ще “залізні брати”?

Військова співпраця між Білоруссю та КНР сягає своїм корінням у 1990-ті роки, коли Білорусь, позбуваючись надлишків озброєння, розпочала постачати в Китай техніку радянського зразка.

Вплив внутрішніх політичних процесів у Молдові на її європейську інтеграцію

Етап, на якому зараз знаходиться Республіка Молдова, є вирішальним на євроінтеграційному шляху. У липні розпочався двосторонній скринінг, на основі якого Європейська комісія оцінює рівень готовності країни до відкриття переговорів за кожним розділом.

Балканські артерії. Перспективні проєкти для енергетики Південно-Східної Європи

Південно-Східна Європа має унікальне стратегічне положення, оскільки саме через цей регіон проходять ключові маршрути для транспортування енергоносіїв з Каспійського регіону, Близького Сходу та Середземномор’я до Центральної та Західної Європи.

(English) Heading Towards the New Level: Indo-Ukrainian Relations in the Era of Shaky Geopolitics

(English) For bilateral relations between Ukraine and India, 2024 became the year of a big positive political shift with the first-ever visit of the Indian Prime Minister Narendra Modi to Ukraine

Зброярня Центральної Європи: історія та сучасність ВПК Чехії

У цьому дослідженні було здійсненно аналіз розвитку військово-промисловго комплексу (далі – ВПК) в Чеській Республіці від її заснування в 1993 році до сьогодення.

«Стратегія України щодо Білорусі»: безпекова необхідність чи геополітичний виклик?

Після десятиліть невизначеності та ситуативних рішень в Україні нарешті сформували і публічно представили бачення можливої стратегії щодо Білорусі.

Аналіз загального стану інтеграційних процесів між РФ та Білоруссю

Для України та країн східного флангу НАТО потенційну загрозу починає становити розгорнуте у 2022 році на території Білорусі «Регіональне угруповання військ Союзної держави».

Перший рік президентства Хав’єра Мілея в Аргентині: аналіз внутрішніх та зовнішньополітичних трендів

Президентство Хав’єра Мілея, яке офіційно розпочалося 10 грудня 2023 року, вже можна вважати визначальним етапом в історії сучасної Аргентини.

ІНСТРУМЕНТИ РОСІЙСЬКОГО ТА БІЛОРУСЬКОГО ВПЛИВУ В РЕГІОНІ ЛАКБ

У цьому дослідженні автори поставили за мету розглянути як інструменти російської «м’якої сили» в регіоні ЛАКБ: діяльність російських осередків (інституцій та організацій), просування антиукраїнських, та антизахідних медійних наративів тощо, так і спроби Росії дестабілізувати ситуацію у сфері регіональної безпеки шляхом нарощення військо-технологічної присутності та співпраці із окремими країнами регіону.

МЕКСИКА: ОСНОВНІ ТРЕНДИ 100 ДНІВ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ ПРЕЗИДЕНТКИ К. ШЕЙНБАУМ

Прихід до влади нової президентки, хоча і представниці тієї самої політичної сили, –  Клаудії Шейнбаум, все ж відкриває перед політичним керівництвом України можливість щодо посилення політичного діалогу із Мексикою та розширення співпраці у гуманітарній сфері.

Акторність України щодо Європейського Союзу у часи війни: експертні сприйняття

Дослідження має на меті показати, як загалом розвивалися відносини України з ЄС, та як Україна посилила свої євроінтеграційні зусилля з початком повномасштабної війни.