Європа

Підписатись на новини "Української призми"

Шлях Туреччини до ЄС

Чи сьогодні приєднання до ЄС є актуальним для Туреччини – кандидатки на вступ?

Третій Український центральноєвропейський форум відбудеться 7-8 листопада!

Український Центрально-Європейський Форум (UCEF)  є дискусійною платформою, яка збирає відомих мислителів і експертів з усього регіону для виявлення спільних викликів і створення спільного бачення процвітаючого центральноєвропейського майбутнього.

Питання національних меншин у контексті відносин України з Угорщиною та Румунією

Питання забезпечення прав національних меншин (спільнот) є одним із важливих пунктів порядку денного політичного діалогу між Україною та Угорщиною і Україною та Румунією. 

Чому в ЄС говорять про стратегічну автономію?

Європейська стратегічна автономія – амбітна ідея окремих лідерів ЄС про необхідність підвищувати рівень незалежності та самостійності Євросоюзу в галузях безпеки, оборони та зовнішньої політики. Чи актуальна ідея зараз?

УКРАЇНА – НАТО НАПЕРЕДОДНІ ВІЛЬНЮСЬКОГО САМІТУ: ОСНОВНІ ПЕРЕСТОРОГИ КРАЇН-ЧЛЕНІВ

З метою виявлення основних тенденцій політичного дискурсу та аргументів противників найшвидшої інтеграції України до Альянсу у березні-квітні 2023 року команда «Української призми» провела низку інтерв’ю з експертами, колишніми дипломатами та посадовцями семи країн-членів НАТО – Німеччини, Франції, Італії, Болгарії, Словаччини, Туреччини та США, а також проаналізували основні публікації, присвячені питанню розширення Альянсу.

Чи потрібен формат Східного партнерства?

За декілька тижнів виповниться 15 років з моменту, як Рада ЄС підтримала пропозицію Польщі та Швеції про створення Східного Партнерства. Сама ініціатива минулого місяця відзначила свої 14-річчя.

Поглинання Білорусі як одна із зовнішньополітичних цілей Кремля

Кремль зацікавлений у поглинанні Білорусі з декількох причин

Для чого країни-члени головують в Раді ЄС

Чи можна державу позбавити головування в Раді ЄС? Для чого взагалі існує процедура, коли країни керують цією інституцією? Як уряди користаються цим правом?

Формат з невизначеним майбутнім: історія, здобутки та перспективи Східного Партнерства

За декілька тижнів виповниться 15 років з моменту, як Рада ЄС підтримала пропозицію Польщі та Швеції про створення Східного Партнерства. Сама ініціатива минулого місяця відзначила свої 14-річчя. Сьогодні регіон Східного Партнерства, як і сама політика, переживає серйозні випробування через війну Росії проти України та інші соціальні й безпекові виклики. На фоні цих проблем, а також здобуття Україною та Молдовою статусу кандидата на вступ до ЄС, ініціатива потребує переосмислення. Проте вона відіграла значну роль у поліпшенні відносин країн регіону з ЄС.

Анатомія “ПВК Вагнера”: створення, війна в Україні та шляхи протидії угрупованню

Навколо найманців “Вагнера” багато шуму, міфів та легенд. Спробуємо розібратися, що чи хто насправді стоїть за ними, яка реальна роль Пригожина та на що здатна “ПВК” в протистоянні з українською армією.

Що змінила конференція про майбутнє ЄС?

Конференція Future of Europe (CoFoE), що тривала з квітня 2021 по травень 2022 року, дала можливість мільйонам європейців активно взяти участь у формуванні спільного майбутнього.

Завдання та принципи роботи Європейського Парламенту

23 червня 2022 року Європейський парламент ухвалив резолюцію, якою закликав негайно надати кандидатський статус для вступу до ЄС Україні. Того ж дня Європейська рада надала Україні статус кандидата.

До того Європейський парламент також неодноразово демонстрував лояльність і підтримку Україні у своїх численних рішеннях і резолюціях та використовував менш стриману й обережну позицію у порівнянні з окремим європейськими урядами та Європейською Радою. То чому ж ми дотепер не в ЄС і яка загалом роль Європейського парламенту у процедурі ухвалень рішень ЄС?

1234...102030...61