Теми

Підписатись на новини "Української призми"

Знижуючи планку? Переговори щодо відповідності та Угода про асоціацію між ЄС та Україною

Ця публікація має на меті надати можливість читачам із перших вуст дізнатися, як війна трансформувала професійну діяльність українських науковців та членів громадянського суспільства.

“Союзники”: співпраця між Російською Федерацією та Республікою Білорусь у воєнній сфері

Військова співпраця між Республікою Білорусь та Російською Федерацією є ключовим елементом їхньої багаторівневої інтеграції.

Триморʼя на зламі епох: між регіональною стійкістю та геополітичною ставкою

Для України Ініціатива Тримор’я відкриває нові можливості для інтеграції до європейського інфраструктурного простору та інвестицій у післявоєнну відбудову держави.

Військова взаємодія РФ-КНР та її вплив на хід російсько-української війни

Для глибшого розуміння сучасного стану військово-технічного співробітництва між Китаєм і Росією необхідно коротко розглянути витоки цих відносин.

Білорусько-китайська оборонна співпраця: чи все ще “залізні брати”?

Військова співпраця між Білоруссю та КНР сягає своїм корінням у 1990-ті роки, коли Білорусь, позбуваючись надлишків озброєння, розпочала постачати в Китай техніку радянського зразка.

Вплив внутрішніх політичних процесів у Молдові на її європейську інтеграцію

Етап, на якому зараз знаходиться Республіка Молдова, є вирішальним на євроінтеграційному шляху. У липні розпочався двосторонній скринінг, на основі якого Європейська комісія оцінює рівень готовності країни до відкриття переговорів за кожним розділом.

Балканські артерії. Перспективні проєкти для енергетики Південно-Східної Європи

Південно-Східна Європа має унікальне стратегічне положення, оскільки саме через цей регіон проходять ключові маршрути для транспортування енергоносіїв з Каспійського регіону, Близького Сходу та Середземномор’я до Центральної та Західної Європи.

(English) Heading Towards the New Level: Indo-Ukrainian Relations in the Era of Shaky Geopolitics

(English) For bilateral relations between Ukraine and India, 2024 became the year of a big positive political shift with the first-ever visit of the Indian Prime Minister Narendra Modi to Ukraine

Зброярня Центральної Європи: історія та сучасність ВПК Чехії

У цьому дослідженні було здійсненно аналіз розвитку військово-промисловго комплексу (далі – ВПК) в Чеській Республіці від її заснування в 1993 році до сьогодення.

«Стратегія України щодо Білорусі»: безпекова необхідність чи геополітичний виклик?

Після десятиліть невизначеності та ситуативних рішень в Україні нарешті сформували і публічно представили бачення можливої стратегії щодо Білорусі.

Аналіз загального стану інтеграційних процесів між РФ та Білоруссю

Для України та країн східного флангу НАТО потенційну загрозу починає становити розгорнуте у 2022 році на території Білорусі «Регіональне угруповання військ Союзної держави».

Перший рік президентства Хав’єра Мілея в Аргентині: аналіз внутрішніх та зовнішньополітичних трендів

Президентство Хав’єра Мілея, яке офіційно розпочалося 10 грудня 2023 року, вже можна вважати визначальним етапом в історії сучасної Аргентини.