Підписатись на новини "Української призми"

Чи достатні та адекватні кроки ЄС у сфері оборони, щоби зупинити агресора та забезпечити перемогу і спокій на континенті?

9-11 грудня у Львові пройшов Білорусько-український експертний форум імені князів Острозьких, організований Інститутом «Політична сфера», Радою зовнішньої політики «Українська призма» та Українським Католицьким Університетом.

Чи дійсно перестановки в результаті проміжних виборів створюють можливість для відродження та ревіталізації концепції «стратегічної автономності» ЄС?

22 жовтня закінчився XX з’їзд Комуністичної партії Китаю. Очікувано, Сі Цзіньпін втретє обійняв посаду генсекретаря КПК. Тепер він буде правити ще як мінімум наступні 5 років. Цю подію можна без перебільшення назвати початком одноосібної влади в Китаї. Чому третя каденція Сі Цзіньпіна буде не така, як попередні дві, та які ознаки вказують на зміну владної парадигми в Китаї?

Доповідь зосереджена лише на одному аспекті нової Стратегічної концепції: сприйнятті Альянсом своїх партнерів та баченні форматів майбутньої співпраці.

Україна має як додаткові аргументи відповідно до вимог щодо кандидатства, так і слабкі місця.

Ціни на енергоносії зростають, а німці вимагають від уряду контрзаходів. 3 вересня лідери правлячої “світлофорної” коаліції зібралися для узгодження нового пакета допомоги для пересічних німців.

(English) Тиждень виявився насиченим на міжнародні події та гучні заяви, які зробили лідери Євросоюзу під час заходів, організованих Чехією, що нині головує в Раді ЄС.

Підготовано в рамках дослідницького проекту «Посилення аналітичних спроможностей прийняття рішень у сфері зовнішньої політики за допомогою громадянського суспільства» реалізується за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні у 2022 році

Останні опитування вперше в історії країни показали підтримку вступу в Альянс більш ніж у 50%.

Запрацювали вугільні санкції, впроваджуючи ембарго на російське вугілля, а нафтопровідні виключення з санкцій продемонстрували всю крихкість та непевність роботи з агресором навіть для таких улюбленців Путіна як Орбан.

Систематизуємо зміни в поточних політиках ЄС, зокрема спільній політиці безпеки та оборони, а також дослідимо нові можливості для України