Міжнародна безпека

Підписатись на новини "Української призми"

Готовність Європейського Союзу до зовнішніх викликів: досвід України та спільні рішення

“Українська призма” розпочинає ініціативу “Готовність Європейського Союзу до зовнішніх викликів: досвід України та спільні рішення” в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства у 2024 р.».   Метою ініціативи є посилити участь України у Спільній політиці безпеки та оборони Європейського Союзу шляхом напрацювання практичних рішень для нового стратегічного документа ЄС […]

(English) Global trends 2024: ESTABLISHING A POST-RUSSIAN INTERNATIONAL SYSTEM

(English) The Ukrainian track will remain a priority for the Russian Federation as Moscow perceives the war against Ukraine as an opportunity to wedge into the confrontation between the United States and the People’s Republic of China.

УКРАЇНА – НАТО НАПЕРЕДОДНІ ВІЛЬНЮСЬКОГО САМІТУ: ОСНОВНІ ПЕРЕСТОРОГИ КРАЇН-ЧЛЕНІВ

З метою виявлення основних тенденцій політичного дискурсу та аргументів противників найшвидшої інтеграції України до Альянсу у березні-квітні 2023 року команда «Української призми» провела низку інтерв’ю з експертами, колишніми дипломатами та посадовцями семи країн-членів НАТО – Німеччини, Франції, Італії, Болгарії, Словаччини, Туреччини та США, а також проаналізували основні публікації, присвячені питанню розширення Альянсу.

Анатомія “ПВК Вагнера”: створення, війна в Україні та шляхи протидії угрупованню

Навколо найманців “Вагнера” багато шуму, міфів та легенд. Спробуємо розібратися, що чи хто насправді стоїть за ними, яка реальна роль Пригожина та на що здатна “ПВК” в протистоянні з українською армією.

Нові оборонні рубежі ЄС: перспективи для України

Чи достатні та адекватні кроки ЄС у сфері оборони, щоби зупинити агресора та забезпечити перемогу і спокій на континенті?

Результати проміжних виборів в Конгрес США: результати для відносин з Україною та наслідки для концепції «стратегічної автономності» ЄС

Чи дійсно перестановки в результаті проміжних виборів створюють можливість для відродження та ревіталізації концепції «стратегічної автономності» ЄС?

ПІСЛЯ МАДРИДА: НАТО, АСПІРАНТИ ТА ПАРТНЕРИ З РОЗШИРЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

Доповідь зосереджена лише на одному аспекті нової Стратегічної концепції: сприйнятті Альянсом своїх партнерів та баченні форматів майбутньої співпраці.

ВСТУП ДО НАТО БЕЗ ПДЧ: ДОСВІД ШВЕЦІЇ ТА ФІНЛЯНДІЇ ДЛЯ УКРАЇНИ

Україна має як додаткові аргументи відповідно до вимог щодо кандидатства, так і слабкі місця. 

ПІДТРИМКА САНКЦІЙНОГО РЕЖИМУ ПРОТИ РФ ТУРЕЧЧИНОЮ ТА КРАЇНАМИ ПІВДЕННОГО КАВКАЗУ, ЦЕНТРАЛЬНОЇ АЗІЇ

Підготовано в рамках дослідницького проекту «Посилення аналітичних спроможностей прийняття рішень у сфері зовнішньої політики за допомогою громадянського суспільства» реалізується за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні у 2022 році

Ірландське розширення НАТО: як дії РФ змусили ще одну країну думати про вступ до Альянсу

Останні опитування вперше в історії країни показали підтримку вступу в Альянс більш ніж у 50%. 

Нові оборонні рубежі ЄС: перспективи для України

Систематизуємо зміни в поточних політиках ЄС, зокрема спільній політиці безпеки та оборони, а також дослідимо нові можливості для України

Євроінтеграція від Джонсона: що може стояти за новою ініціативою Британії

Україні запропонували долучитися до європейської інтеграції. Щоправда, не в рамках ЄС, а в рамках його потенційного конкурента.