Підписатись на новини "Української призми"

«Доктрина Лули» зосереджена на відновленні іміджу Бразилії та її відносин, причому не тільки із латиноамериканськими сусідами, але й на світовій арені у двосторонньому чи багатосторонньому форматах.

20 квітня 2023 року, у режимі відеоконференції Президент України Володимир Зеленський виступив перед депутатами Конгресу Мексиканських Сполучених Штатів та дипломатичними представниками

9-11 грудня у Львові пройшов Білорусько-український експертний форум імені князів Острозьких, організований Інститутом «Політична сфера», Радою зовнішньої політики «Українська призма» та Українським Католицьким Університетом.

Тиждень з 27 червня по 3 липня у відносинах України з Європейським Союзом був наповнений практичними кроками, а також серйозною заявкою на реалізацію порядку денного проєвропейських реформ в Україні.

Переломними можна назвати настрої у Німеччині.

Останнім часом дискусії про українське кандидатство в ЄС йдуть дуже небезпечним шляхом. Причина – те, що європейські політики сприймають процеси в Україні надто спрощено, і тому – помилково.

Тиждень 23-29 травня відзначився програмною промовою президентки Єврокомісії у Давосі, а також активізацією українського десанту адвокатів за статус кандидата на вступ до ЄС в європейських столицях.

Болгарія до останнього утримувалася від різких оцінок російської поведінки на міжнародній арені, ветувала румунську ідею формування флотилії НАТО у Чорному морі та чекала на російських туристів та інвесторів

Що криється за цим статусом? Чи відповідають всі країни, зазначені у стратегії, такому визначенню? І що Україна очікує від своїх стратегічних партнерів?

Интервью Caliber.Az c кандидатом политических наук, главным редактором журнала UA: Ukraine Analytica, директором программ по вопросам безопасности Совета внешней политики «Украинская призма» Анной Шелест.

У вересні 2020 року в Україні була ухвалена Стратегія національної безпеки, а у серпні 2021-го президент затвердив Стратегію зовнішньополітичної діяльності України. Обидва документи формально визначили стратегічних партнерів.
Але чи можна говорити, що у цьому питанні з’явилося достатньо ясності? На жаль, не завжди.

Противостояние между США и Китаем неизбежно отражается на других странах, которые нередко вынуждены выбирать между партнерами. Страны Центральной и Восточной Европы, для которых важны гарантии безопасности, выстраивают союзнические отношения с США, тогда как приоритет экономического развития для некоторых из них делает более выгодным союз с Китаем. В то же время страны ЦВЕ могут извлечь выгоду от сотрудничества как с Пекином, так и с Вашингтоном, грамотно балансируя эти интересы. К такому выводу пришли участники дискуссии «Pax Americana vs Pax Sinica: menu à la carte», организованного аналитическим центром «Украинская призма».