Чи є потенціал для регіональної співпраці з Україною?
- доступу до ресурсів Фонду відновлення ЄС (Нове покоління ЄС),
- питаннях міграції та адаптації до вимог Європейського зеленого курсу,
- боротьби з наслідками пандемії коронавірусу тощо.
Утім, для України, попри заяви Києва про необхідність активізації співпраці з В4, польське головування не ознаменувалось кардинальним поліпшенням співробітництва з четвіркою. Символічно, що згадки про В4 зникли з політичних заяв президентів України та Польщі під час двосторонніх зустрічей, а регіональна співпраця змістилася у бік Люблінського трикутника. Така позиція відзеркалює розуміння обома сторонами поточної політичної реальності на рівні Вишеградської групи. Двосторонній трек України з Угорщиною теж дається в знаки.
До позитиву можемо віднести координовану допомогу членів ініціативи у наданні гуманітарної допомоги Україні для подолання наслідків пандемії у рамках програми V4 East Solidarity programme.
Водночас багаторазове перенесення саміту Східного партнерства на тлі пандемії, масштабних криз у Білорусі та у відносинах Вірменії та Азербайджану не дозволили реалізувати весь потенціал головування Польщі в В4 для України у рамках багатостороннього формату В4+Східне партнерство.
Вочевидь, що повноцінне відновлення формату В4+Україна на даному етапі неможливе, що спричиняє зниження як політичної риторики сторін, так і конкретних проявів регіональної співпраці.