Чого чекати Україні після обрання нового президента Франції

Противник Путіна має доволі велику перевагу, але за 15 днів, що лишилися до другого туру виборів, може статися будь-що – від терактів до зливів небаченого компромату. Більше читайте тут: https://tsn.ua/svit/ekspert-rozpovila-chogo-chekati-ukrayini-pislya-obrannya-novogo-prezidenta-franciyi-918965.html

Підписатись на новини "Української призми"

У другому турі виборів президента Франції у проєвропейського кандидата Емануеля Макрона є великі шанси перемогти радикальну націоналістку Марін Ле Пен, відому симпатіями до Кремля.

Про це у коментарі ТСН.ua розповіла експерт Ради зовнішньої політики “Українська призма” Надія Коваль.

“Основні хвилювання людей, які стежили за перебігом французьких виборів, власне, в першу чергу були пов’язані з першим туром, коли була більша невизначеність, коли чотири кандидати мали близько 20% голосів і була небезпека, що тому ж Макрону не вдасться подолати цю перешкоду і пройти в другий тур. В другому турі ситуація вже спокійніша в тому сенсі, що перевага Макрона над Ле Пен складає 60% на 40%. Це доволі значний запас для того, щоб більш-менш впевнено говорити про його перемогу”, – зауважила експерт.

Тим не менш, до другого туру лишилося 15 днів, за які може статися будь-що – від терактів до зливів небаченого компромату. Щоправда, терористичні акти, які відбувалися протягом усієї кампанії, навряд чи ще зможуть якось вплинути на волевиявлення французів, зауважила Коваль.
Історія знайомства кандидата у президенти Франції Еммануеля Макрона з його дружиною заполонила перші шпальти видань не лише у Франції. 17-річний студент завоював руку і серце своєї вчительки, яка старша за нього на 24 роки.

Для України перемога Макрона є більш бажаною, оскільки його бачення українсько-російського конфлікту не відрізняється від позиції чинного президента Франції Франсуа Олланда. А ось перемога Ле Пен значно ускладнить ситуацію перемовин для України.

“Ле Пен займає абсолютно чітку, однозначну і неприкриту проросійську позицію. Тобто вона приймає російське трактування конфлікту, підтримує анексію Криму, яку вона взагалі не вважає анексією. Ле Пен каже, що там відбувся нормальний референдум. Вона підтримує зняття санкцій з Росії. Тобто у випадку перемоги Ле Пен слід очікувати як мінімум посилення тиску на Україну”, – зауважила Коваль.
Противники ультраправого кандидата Марін Ле Пен вийшли на вулиці, невдоволені успіхом кандидатки. На площі Бастилії тисячі молодих людей почали трощити вітрини та будувати барикади. Поліція намагалася вгамувати протестувальників сльозогінним газом.

Нагадаємо, 23 квітня відбувся перший тур виборів президента Франції, в якому взяли участь 11 кандидатів. Згідно з результатами екзит-полів, у другій тур вийшли центрист Емманюель Макрон і ультраправа Марін Ле Пен.

Соціологічні служби дають Макрону 23,7-24% голосів, Ле Пен – 22%. Кандидат від республіканців Франсуа Фійон і ультралівий кандидат Жан-Люк Меланшон отримали приблизно по 20% голосів виборців.

Другий тур виборів відбудеться 7 травня. Всього у Франції налічується 45,6 млн виборців. Ще близько 1,3 млн французів, що проживають за кордоном, також можуть взяти участь в голосуванні. Президент Франції обирається загальним, прямим і таємним голосуванням терміном на п’ять років і може бути переобраний один раз.