ПОРОШЕНКО И ТРАМП ОБСУДЯТ В ДАВОСЕ ИНВЕСТИЦИИ США В УКРАИНУ. ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

Украинские высокопоставленные чиновники отправляются в Давос, где с 23 по 26 января состоится ежегодный Всемирный экономический форум. Так, глава МИД Украины Павел Климкин ранее заявлял, что в Давосе президент Петр Порошенко может встретиться с главой США Дональдом Трампом.

Підписатись на новини "Української призми"

Украинские высокопоставленные чиновники отправляются в Давос, где с 23 по 26 января состоится ежегодный Всемирный экономический форум. Так, глава МИД Украины Павел Климкин ранее заявлял, что в Давосе президент Петр Порошенко может встретиться с главой США Дональдом Трампом.

Планируются также переговоры украинского президента с главой МВФ Кристин Лагард и другими мировыми лидерами. Также в рамках Давосского форума состоится традиционный Украинский завтрак и панельная дискуссия на тему: «Киев: новый глобальный технохаб», в которой примет участие мэр украинской столицы Виталий Кличко.

Чего ждать Украине от проведения форума и какие вопросы обсудят Трамп и Порошенко в случае встречи, в эфире радиостанции Голос Столицы спрогнозировала эксперт-международник Анна Шелест.

Чого Ви очікуєте від форуму?

— Форум — це достатньо умовна назва, тому що паралельно це велика кількість заходів, і Україна може очікувати на різних рівнях достатньо різних показників. Крім тих двох подій, що Ви назвали, давайте не забувати, що ще буде панельна дискусія за участі президента Порошенко. Вона достатньо цікава, на мій погляд, через те що в один день буде панельна дискусія, яка називається «Євразія», і там будуть присутні представники Азербайджану, Грузії і Казахстану, тобто наш партнер Грузія там, на рівні прем’єрів. А Порошенко буде на іншій, яка називається «Центральна та Східна Європа, нова адженда». Він буде разом з президентом Польщі, Литви і з єврокомісаром. Це вже певне позитивне для нас просування, іміджеве і політичне. Маю на увазі, що Україна все ж таки не в Євразії вже сприймається у Давосі, а в рамках Центральної та Східної Європи. І друге, Україна ще паралельно відкриває Український дім. Це теж досить цікаво, тому що до сніданку вже звикли, це таке скоріше іміджеве обговорення, а от Український дім — це можливість представити нашу мету. Це вперше буде. Зазначають, що його мета — представляти українські інновації, технології, агробізнес.

Кажуть про можливу зустріч Порошенко з президентом США Дональдом Трампом. Чого від неї очікувати?

— Поки що виступ Трампа на форумі в Давосі запланований на 26 січня, на останній день. Я так розумію, що організатори поки що його очікують. І ми очікуємо, що за бюджет США сьогодні будуть голосувати знову. Тобто, поки що є шанси, що він приїде, хоча все і під питанням. Питання для обговорення на зустрічі з президентом України… тут скоріше наша ініціатива, а ми знаємо наш порядок денний. Це 100% обговорення питань миротворців, питання санкцій, взагалі питання врегулювання, тому що на 26 січня попередньо запланована зустріч Волкера і Суркова. Від цієї зустрічі теж може залежати те, що там будуть говорити. Я думаю, президент України буде говорити знову про постачання військового обладнання чи взагалі щодо військової допомоги від США. Але беручи до уваги взагалі економічну спрямованість зустрічей, то можливо знову будуть говорити про можливі американські інвестиції до української економіки, тому що ці питання ближчі пану Трампу, ніж врегулювання кризи.

А щодо тематики проведення зустрічей у форматі формування порядку денного в східній Європі, в якій братиме участь і наш президент. Які проблеми ми зможемо вирішити там?

— Це не зустріч, це панельна дискусія. Це стандартний формат для форуму, а ця панельна дискусія одна з ключових під час заходу. Організатори навіть ставлять Центральну і Східну Європу як центр можливих змін в ЄС чи взагалі в Європі. І ось те, що є представники як країн ЄС, так і партнери, або асоційовані члени, — це дуже показово. Тому що взагалі в адженді дуже мало тематики, присвяченої Європі. Дуже велика увага, якщо регіонально дивитись, присвячена Китаю, Японії, Бразилії, Близькому сходу і, звичайно, охороні здоров’я, digital economy чи питанням можливої фінансової кризи. Те, що окремо виділено саме цей регіон, і те що президент України запрошений бути спікером там, — достатньо цікаво. Це дасть можливість проговорити пріоритети і ті питання, які важливі для нас.

Клімкін заявив, що глави МЗС нормандської четвірки можуть зустрітися у рамках мюнхенської конференції, і те ж стосується зустрічі Волкер-Сурков. Який Ви для себе висновок зробили?

— Пан Клімкін також сказав, що якраз під час Давосу він збирається обговорити це питання з представниками Франції і Німеччини. Давайте не забувати, що буде і президент Макрон, і пані Меркель. Тобто, і на рівні МЗС, і на рівні президента ми зможемо попередньо узгодити можливість під час Мюнхена провести більш формальну зустріч. Я думаю, варіант з Мюнхеном можливий. Ми вже не раз бачили, що якраз на Мюнхенській конференції безпеки, хоча вона і не політична, а більш загальна, обговорювалися питання у нормандському форматі.

К слову, ранее экономист, специалист отдела продаж инвестиционной компании Dragon Capital Сергей Фурса высказал мнение, что Порошенко не смягчит позицию МВФ по закону об антикорсуде в Давосе.