Максим Хилько, директор програми Російські та Білоруські Студії Ради зовнішньої політики “Українська призма” коментує для Громадського радіо
Ведучий: Василь Шандро
За словами Лукашенка, ця тематика неодноразово обговорювалася на зустрічах з президентом Росії Володимиром Путіним. В українському Міністерстві закордонних справ заявили, що це «безпідставні інсинуації на адресу України».
Про це та нещодавні військові навчання «Захід-2021» на території Білорусі говорили з головою правління Фонду «Ініціатива з дослідження східноєвропейської безпеки», директором програми Російські та Білоруські Студії Ради зовнішньої політики «Українська призма» Максимом Хильком.
Максим Хилько: Вкотре маємо синхронізацію лінії пропаганди Москви й Мінська. Окрім Лукашенка, ще Пєсков говорив про військову інфраструктуру НАТО в Україні. Два спікери в один день говорять про одне й те ж.
- Щоразу після повернення з Росії Лукашенко видає негативні для України заяви. Бачимо і з боку Лукашенка, і з боку Пєскова нагнітання ситуації.
Нібито країни Заходу та Україна нарощують сили на кордонах Білорусі та РФ. На їхню думку, це потребує відповідної реакції. Так вони виправдовують створення навчально-бойових центрів, нарощення військової присутності Росії у Білорусі. Однак Лукашенко сам би хотів контролювати військовий ресурс у своїй державі.
- Навчання «Захід-2021» відбувалися не на території усієї Білорусі, як це було раніше, а ближче до західного кордону.
Це відвертий психологічний тиск на Польщу. Ця країна активно підтримує білоруську опозицію. Росія змінила підхід до цих навчань.
- Якщо раніше вони подавалися як російсько-білоруські, то цьогоріч — як російські навчання за участі Білорусі разом з іншими країнами-учасницями.
Хоча білоруського контингенту було більше у цих заходах. Росія дала Мінську зрозуміти, що він лише один зі союзників і на привілеї розраховувати не варто.
Повністю розмову прослухати можна тут