Супервівторок у США: на кого поставлять республіканці?

Республіканці можуть спробувати домовитися з Трампом з післявиборних принципових питань та посад

Підписатись на новини "Української призми"

В Соединённых Штатах Америки продолжается предвыборная гонка за пост президента. В ночь на 2 марта в так называемый «супервторник», который является одним из главных дней в президентской кампании, праймериз и кокусы прошли сразу в 12 американских штатах.  На первичных выборах бывшему госсекретарю Хиллари Клинтон удалось укрепить позиции среди демократов, а миллиардеру Дональду Трампу – среди республиканцев.

Республіканці можуть радше “пропустити вибори”, ніж робити ставку на Трампа

Юлія Курнишова, експерт Ради зовнішньої політики для видання “Бізнес”

Республіканській партії, яка після Супервівторка зіткнулась з тим, що влітку їй доведеться ухвалювати рішення, яке вона прагне менше за все – а саме, висування в якості кандидата в президенти Дональда Трампа, перемога на виборах може здаватися не такою вже і бажаною.

Марко Рубіо не здійснив прориву за результатами Супервівторка і у республіканців фактично немає кого виставити на противагу Трампу.

В цих умовах республіканський істеблішмент може спробувати домовитися з Трампом з післявиборних принципових питань та посад, згаяти ще трохи часу і ресурсів на підтримку Марко Рубіо, а може залишити все як є, обгрунтовано сподіваючись, що Трамп програє Гіларі Клінтон.

Пропустити, так би мовити, ці вибори з тим, аби більш серйозно підготуватися до наступних. Опитування суспільної думки в США свідчать, що більшість американців все таки схильна обрати більш передбачувану Гіларі Клінтон, ніж провокативного Трампа. Для України цей варіант також є найбільш сприятливим, оскільки Клінтон неодноразово висловлювалась на користь більшої підтримки Україні.

Хрестоматия

Первичные выборы, в ходе которых Демократическая и Республиканская партии определяют своих кандидатов в президенты, начались в США 1 февраля 2016 года. Голосование стартовало со штата Айова и продолжилось в штатах Нью-Гэмпшир, Невада и Северная Каролина.

Большинство штатов проведут свои праймериз и кокусы в течение двух ближайших месяцев. Завершатся первичные выборы 14 июня проведением праймериз Демократической партией в округе Колумбия.

Главной задачей проведения праймериз является определение наиболее перспективного кандидата от каждой партии для дальнейшего участия в президентских выборах на основном этапе. Национальные конвенты, на которых будут избраны кандидаты от Демократической и Республиканской партий, проведут в июле. Основные выборы президента Соединённых Штатов состоятся 8 ноября 2016 года.

Клинтон опередила демократов в 7 штатах, Трамп выграл в 7 штатах у республиканцев

В Соединенных Штатах Америки ( США) прошли голосования в 12 штатах по выбору одного кандидата от политической партии, в результате экс-госсекретарь Хиллари Клинтон и миллиардер Дональд Трамп вырвались вперед. Об этом пишет The Guardian во вторник, 2 марта.