Джеппар: питання анексії Криму – «червона лінія» турецько-російського діалогу

З тимчасовою втратою контролю над Кримом Україна втратила низку позиції. Але події 2014 року довели, що кримські татари саме в Україні бачать свою Батьківщину

Підписатись на новини "Української призми"

Крим. Реалії

http://ua.krymr.com/

 

Питання незаконної анексії Криму залишається одним з ключових у діалозі між Росією і Туреччиною. Таку думку на експертних дебатах на тему «Дилеми співпраці Україна-Туреччина: між цінностями і національними інтересами» 11 квітня в Києві висловила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар.

«З тимчасовою втратою контролю над Кримом Україна втратила низку позиції. Але події 2014 року довели, що кримські татари саме в Україні бачать свою Батьківщину», – підкреслила вона, подякувавши турецькій стороні за те, що «питання незаконної анексії Криму залишається червоною лінією турецько-російського діалогу на всіх рівнях». «Майбутнє Криму – в майбутньому турецько-українських відносин», – додала Еміне Джеппар.

Вона також висловила впевненість, що кримські татари можуть значно посилити потенціал українсько-турецьких відносин, повідомляє Радіо Свобода/Крим Реалії

Директор представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні Маттес Бубе, у свою чергу, зазначив, що «Туреччина має бути ближчою до України».

У Києві 11 квітня, за кілька днів до конституційного референдуму в Туреччині, відбувся черговий раунд експертних дебатів на тему: «Дилеми співпраці Україна-Туреччина: між цінностями і національними інтересами», організаторами яких виступають «Українська призма» та Представництво Фонду імені Фрідріха Еберта в Україна.

Експерти та дипломати обговорювали українсько-турецький діалог на сучасному етапі, майбутній референдум у Туреччині та його наслідки для міжнародного іміджу країни, перспективи співробітництва України з Туреччиною у сфері економіки і безпеки на тлі заявленого стратегічного партнерства між Анкарою і Москвою та поглиблення кризи між Туреччиною і Євросоюзом, зону вільної торгівлі між Україною і Туреччиною та інші теми.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».