Чорноморська безпека після російського вторгнення в Україну: погляди з України, Грузії та Азербайджану

Аналітична записка є результатом спільного дослідницького проекту щодо безпеки Чорного моря науковців України, Азербайджану та Грузії.

Підписатись на новини "Української призми"

Корнелій Какачія, Анар Валієв, Ганна Шелест, Бідзіна Лебанідзе, Максим Хилько, Ахмад Алілі, Саломе Канделакі

 

Аналітична записка є результатом спільного дослідницького проекту щодо безпеки Чорного моря науковців України, Азербайджану та Грузії.

Записка описує погляди місцевих зовнішньополітичних експертних спільнот в Україні, Азербайджані та Грузії щодо майбутнього Чорноморського регіону та ширшої європейської безпеки після російського вторгнення в Україну. Три країни становлять важливу частину політичної, економічної та транзитної систем Чорноморського регіону і можуть відіграти ключову роль у майбутній організації європейської системи безпеки. Результати дослідження, заснованого на широкому експертному опитуванні та інтерв’ю, вказують на деякі відмінності між трьома країнами, але також на потенціал для більшої взаємодії та співпраці в Чорноморському регіоні. Експерти з питань зовнішньої та безпекової політики з України, Грузії та Азербайджану мають ідентичні уявлення про основні регіональні ризики, загрози та можливості, а також чітко демонструють підтримку встановленню миру та співпраці в Чорноморському регіоні. Розбіжності, з іншого боку, здебільшого пов’язані з баченням щодо майбутніх альянсів і тактичними питаннями зовнішньої політики. У той час як українська та грузинська зовнішньополітичні спільноти твердо налаштовані на співпрацю із Заходом та в більшості своїй скептично сприймають можливість відновлення співпраці із Росією, експертне середовище Азербайджану підтримує менш західноцентричну зовнішню політику балансування.

Зміст

  • Вступ 
  • Чорноморська безпека в умовах російсько-української війни: сприйняття України, Азербайджану, Грузії
  • Післявоєнна безпека у Чорному морі та новий безпековий  порядок в Європі: погляди з Києва, Баку, Тбілісі 
  • Висновки 
  • Рекомендації 

Автори: 

Корнелій Какачія, Анар Валієв, Ганна Шелест, Бідзіна Лебанідзе, Максим Хилько, Ахмад Алілі, Саломе Канделакі

 

ЗАВАНТАЖИТИ ДОСЛІДЖЕННЯ

 


Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу та Чорноморського фонду регіонального співробітництва. Її зміст є виключною відповідальністю дослідників Грузинського інституту політики (GIP Georgia), Кавказького центру аналізу політики (CPAC) та Ради зовнішньої політики «Українська призма» (PrismUA) та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу та Чорноморського фонду регіонального співробітництва.