Ярослав Чорногор

Член Правління

Підписатись на новини "Української призми"

кандидат історичних наук

Закінчив історичний та економічний факультети Київського національного університету ім. Т.Шевченка (2001 р.). В 2001 – 2004 рр. навчався в аспірантурі історичного факультету Київського національного університету ім. Т.Шевченка. У жовтні 2005 р. захистив дисертацію кандидата історичних наук.

Пройшов стажування у Московському державному університеті ім. М. В. Ломоносова (Росія) та в Університеті м. Констанц (Німеччина).

У 2004-2009 рр. працював в Інституті світової економіки та міжнародних відносин НАН України. У 2009-2011 рр. працював в Інституті європейських досліджень НАН України, а з 2012 р. працює старшим науковим співробітником в Інституті всесвітньої історії НАН України.

Стипендіат Міжнародного Благодійного Фонду творчої молоді України «Смолоскип» (1997-2001 рр.), Університету м. Констанц, ФРН (2004), Університету Христіана-Альбрехта м. Кіль, ФРН (2006), стипендіат Національної академії наук України (2009-2012 рр.), стипендіат Президента України (2012-2014 рр.).

Наукову роботу поєднує з викладацькою діяльністю в Національному університеті “Києво-Могилянська академія”, Дипломатичній академії України при МЗС України та інших ВНЗ.

Активний учасник профспілкового руху, з 2008 р. – член Молодіжної ради КРК Профспілки працівників НАН України. З 2012 р. бере участь в якості експерта у проектах Фонду Фрідріха Еберта. В 2013-2014 рр. координатор освітньої програми Консорціуму із удосконалення менеджмент-освіти в Україні.

Учасник та організатор більше 70 наукових конференцій та інших наукових заходів, автор понад 40 наукових публікацій.

Тематика досліджень – актуальні питання в діяльності ЄС, політики окремих європейських країн та перспективи України, як у двосторонніх відносинах, так і в утвердженні на європейському континенті, громадські рухи та політичні партії в громадсько-політичному житті країн Європи, політична система та місцеве самоврядування у країнах Європи.

 

Публікації автора

Війна проти Фінляндії для Росії стане новою Фінською війною, – інтерв’ю з експертом про НАТО

18 травня Фінляндія та Швеція офіційно подали заявки на вступ до НАТО у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. Кремль не залишив без уваги цей факт і взявся експлуатувати вже традиційну для себе тактику залякування.

Ярослав Чорногор: “Кримська платформа видається перспективним інструментом на шляху звільнення півострову від російської окупації, адже кримці сприймають її як символ відновлення справедливості”

Сьогодні розпочався перший установчий форум експертної мережі Кримської платформи.

«Мотор Січ» і російський вплив

Чому Росія зацікавлена в переході «Мотор Січі» під китайське керівництво