Ярослав Чорногор

Директор Програми Російські та Білоруські Студії

Підписатись на новини "Української призми"

кандидат історичних наук

Закінчив історичний та економічний факультети Київського національного університету ім. Т.Шевченка (2001 р.). В 2001 – 2004 рр. навчався в аспірантурі історичного факультету Київського національного університету ім. Т.Шевченка. У жовтні 2005 р. захистив дисертацію кандидата історичних наук.

Пройшов стажування в Університеті м. Констанц (Німеччина).

У 2004-2009 рр. працював в Інституті світової економіки та міжнародних відносин НАН України. У 2009-2011 рр. працював в Інституті європейських досліджень НАН України, а з 2012 р. працює старшим науковим співробітником в Інституті всесвітньої історії НАН України.

Стипендіат Міжнародного Благодійного Фонду творчої молоді України «Смолоскип» (1997-2001 рр.), Університету м. Констанц, ФРН (2004), Університету Христіана-Альбрехта м. Кіль, ФРН (2006), стипендіат Національної академії наук України (2009-2012 рр.), стипендіат Президента України (2012-2014 рр.).

Наукову роботу поєднує з викладацькою діяльністю в Національному університеті “Києво-Могилянська академія”, Дипломатичній академії України при МЗС України та інших ВНЗ.

Активний учасник профспілкового руху, з 2008 р. – член Молодіжної ради КРК Профспілки працівників НАН України. З 2012 р. бере участь в якості експерта у проектах Фонду Фрідріха Еберта. В 2013-2014 рр. координатор освітньої програми Консорціуму із удосконалення менеджмент-освіти в Україні.

Учасник та організатор більше 70 наукових конференцій та інших наукових заходів, автор понад 40 наукових публікацій.

Тематика досліджень:

  • актуальні питання зовнішньої політики України,
  • аналітика по всебічному вивченню Білорусі та російської федерації, політичних процесів в цих країнах і щодо їх подальшої трансформації,
  • питання інформаційної безпеки України, протидії російській пропаганді та дезінформації.

 

Публікації автора

Російські безпілотні системи: актуальний стан, перспективи виробництва і подальшого застосування

Теперішні тенденції свідчать про те, що дрони надалі залишатимуться важливою складовою ведення бойових дій, а необхідність пошуку нових рішень, зокрема і в секторі їхній протидії, сприятиме подальшому розвитку безпілотних комплексів – і не лише повітряних.

Анатомія “ПВК Вагнера”: створення, війна в Україні та шляхи протидії угрупованню

Навколо найманців “Вагнера” багато шуму, міфів та легенд. Спробуємо розібратися, що чи хто насправді стоїть за ними, яка реальна роль Пригожина та на що здатна “ПВК” в протистоянні з українською армією.

Українсько-білоруський експертний форум: про спільні інетереси й часто брак взаєморозуміння

9-11 грудня у Львові пройшов Білорусько-український експертний форум імені князів Острозьких, організований Інститутом «Політична сфера», Радою зовнішньої політики «Українська призма» та Українським Католицьким Університетом.